مرتضی طلایی رییس ستاد هماهنگی انتخابات شورایاریهای شهر تهران درنشستی خبری درخصوص تمدید زمان برگزاری انتخابات در حوزه های اخذ رای گفت:انتخابات با یک ساعت تمدید از 19 به 20 شب تغییر کرده و به هیچ وجه دیگر این زمان تمدید نخواهد شد.

وی در خصوص زمان شمارش آرا و اعلام نتایج افزود: همزمان در تمامی شعب اخذ رای در تمامی کد محله ها شمارش آغاز خواهد شد و در 4 نسخه صورتجلسه ، یک نسخه به هیات نظارت ، نسخه دوم در اختیار هیات اجرایی و دو نسخه نهایی صورتجلسه به سایت تجمیع تحویل خواهد شد و در این سایت  با اولین صندوق اخذ رای، کارتجمیع آرا اغاز خواهد شد و بعد از آن به صورت اتوماتیک کل تجمیع انتخابات در سیستم مرکزی مدیریت خواهد شد.
طلایی ادامه داد: مقرر شده تا ظهر روز شنبه نتایج ارای اصلی به تفکیک مناطق و حضور شهروندان مشخص شود.
همچنین بعد از طی مدت زمان مقرر شده برابر آیین نامه برای دریافت شکایت و رسیدگی به انها و اعلام نتایج هیات نظارت و اجرایی کار شمارش آرا را اغاز می کنند  و اسامی تمام 13 هزارو 800 نفرمنتخب در انتخابات روی سایت خواهد آمد و روز یکشنبه در ستاد شورایاران جزییات نهایی ارا مشخص خواهد شد.
 وی درخصوص تخلفاتی که از ابتدای امروز در برخی از حوزه های رای  گیری رخ داده است خاطر نشان کرد: به غیر از تخلفی که در ابتدای رای گیری در یکی از حوزه ها ی انتخاباتی رخ داه است تا به الان هیچ تخلف مشهود دیگری گزارش نشده است.
طلایی در خصوص سلامت چهارمین دوره انتخابات شورایاران محلات تهران تصریح کرد: همه افراد مطمن باشد که تمام تلاش خود را برای صیانت از ارای مردم و این انتخابات به کار گرفته ایم وتا جایی که روز گذشته با اسکرت تعرفه هارا به حوزه ها ارسال و صبح امروز صندوق های رای گیری را برا یآغاز انتخابات فرستاده ایم ومقابل هر گونه تخلفی در این زمنیه خواهیم ایستاد.

وی درپایان سخنان خود درخصوص استقبال اقشار مختلف مردم در این انتخابات گفت: تمام گزارشاتی که از صبح اول وقت واصل شده نشان از استقبال افراد داده است. برای نمونه در بازدیدی که خود بنده از منطقه 15 (کیانشهر) انجام داده ام حضور200 نفره مردم در این حوزه انتخاباتی نشان از حمایت افراد از شورایاران و اهمیت به این مهم بوده است.

3f5f6028-8942-47a2-872c-b1b1e775822f
تاریخ: جمعه 22 اسفند 1393  1:14 PM