این انتخابات به طور همزمان در 1800 شعبه اخذ رای در 354 محله شهر تهران برگزار می شود. به طور میانگین هر محله 5 شعبه برای رای گیری مردمی دارد. هر محله به طور میانگین 30 کاندیدا دارد که مردم شهر تهران باید 7 عضو اصلی شورایاری محله خود را انتخاب کنند.

به گزارش ستاد خبری چهارمین دوره انتخابات شورایاری ها ، رای گیری چهارمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران از ساعت 9 صبح روز جمعه 22 اسفند ماه 1393 با صدور پیامی از سوی مرتضی طلایی، رئیس ستاد انتخابات شورایاری های محلات شهر تهران آغاز شد.
 با آغاز زمان رای گیری بیش از 13 هزار نفر در 354 محله شهر تهران به رقابت خواهند پرداخت.
این در شرایطی است که پیش از این نامزدهای حضور در این انتخابات از دوم بهمن ماه برای شرکت در انتخابات به رقابت پرداخته بودند. 
دکتر طلایی در پیام آغاز انتخابات، با اشاره به اهمیت برگزاری این انتخابات، آن را برگ زرین دیگری در کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تاکید کرد: دنیا باید این انتخابات را ببیند که جمهوری اسلامی برای مشارکت مردم در مدیریت محلات شهر تهران هم به آرای شهروندانش توجه می کند.
 رئیس ستاد چهارمین دوره انتخابات شورایاری های محلات شهر تهران با اشاره به آغاز رای گیری از ساعت 9 صبح یادآور شد: این انتخابات به طور همزمان در 1800 شعبه اخذ رای در 354 محله شهر تهران برگزار می شود. به طور میانگین هر محله 5 شعبه برای رای گیری مردمی دارد. هر محله به طور میانگین 30 کاندیدا دارد که مردم شهر تهران باید 7 عضو اصلی شورایاری محله خود را انتخاب کنند.
 طلایی افزود: این وعده را هم به مردم می دهیم که تا 12 ساعت بعد از اتمام زمان رای گیری، نتایج این انتخابات را اعلام خواهیم کرد. 
مرتضی طلایی در رابطه با شرایط رای دهندگان گفت: همراه داشتن شناسنامه برای شهروندانی که می خواهند رای بدهند به علت ممهور شدن به مهر انتخابات الزامی است؛ همچنین رای دهندگان حداقل باید 18 سال سن داشته باشند. البته توصیه می کنیم مردم شهر تهران کارت ملی خود را هم همراه داشته باشند و در صورت امکان، حتما در محله خود رای خود را به صندوق ها بیندازند.
 در پایان لازم به ذکر است 1800 شعبه اخذ رای در 22 منطقه شهر تهران میزبان شهروندان پایتخت هستند تا برای حضور در انتخابات محلات شهر تهران حضور داشته باشند.

3a169ea3-47dd-45bd-9d9b-78ff6267ecf8
تاریخ: جمعه 22 اسفند 1393  11:07 AM