مراسم سوگواری و عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمة‌الزهرا سلام‌الله‌علیها طبق روال همه‌ساله از سوی رهبر معظم انقلاب به مدت پنج شب برگزار می‌شود.

دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای
دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای: این مراسم از دوم تا ششم جمادی‌الثّانی برابر با دوشنبه ۹۴/۰۱/۰۳ تا جمعه ۹۴/۰۱/۰۷ پس از نماز مغرب و عشاء، در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمةالله‌علیه) واقع در تهران، خیابان فلسطین جنوبی، تقاطع آذربایجان برپا خواهد شد. همچنین پیش از آغاز مراسم، حجت‌الاسلام فلاح‌زاده به بیان احکام شرعی خواهند پرداخت.
از عموم مردم عزیز و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السّلام دعوت می‌شود تا در این مراسم شرکت فرمایند.
برنامه‌ی مراسم به شرح زیر است:
ایام مراسم تاریخ پیش از منبر سخنران عزاداری
شب اول
دوشنبه
۲ جمادی‌الثانی
۹۴/۰۱/۰۳
- حجت‌الاسلام عالی آقای محمود کریمی
شب دوم
سه‌شنبه
۳ جمادی‌الثانی
۹۴/۰۱/۰۴
- حجت‌الاسلام رفیعی آقای میثم مطیعی
شب سوم
چهار‌شنبه
۴ جمادی‌الثانی
۹۴/۰۱/۰۵
- حجت‌الاسلام پناهیان آقای محمدرضا طاهری
شب چهارم
پنج‌شنبه
۵ جمادی‌الثانی
۹۴/۰۱/۰۶
آقای سماواتی حجت‌الاسلام صدیقی آقای منصور ارضی
شب پنجم
جمعه
۶ جمادی‌الثانی
۹۴/۰۱/۰۷
- حجت‌الاسلام خاتمی آقای سعید حدادیان

رئیس هیأت اجرایی بر انتخابات شورایاری‌ها ضمن اشاره به حضور ۲۵ هزار نفر اعم از نیروهای امنیتی، اجرایی و ناظر در چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها گفت: این انتخابات از ساعت ۹ صبح ۲۲ اسفندماه آغاز خواهد شد.

خبرگزاری فارس: ۲۵ هزار نفر در برگزاری انتخابات حضور خواهند داشت/ آغاز انتخابات از ساعت ۹ صبح

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مرتضی طلایی در گردهمایی بزرگ ناظرین چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های محلات شهر تهران، ری و شمیرانات که عصر امروز در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد، اظهارداشت: انتخابات شورایاری‌ها با پول مردم بوده و ما باید بتوانیم در برگزاری انتخابات تلاش گسترده‌ای را انجام دهیم.

وی تصریح کرد: مردم انتظار دارند نتیجه زحمات یکساله را در برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها ببینند و ما به عنوان برگزار کنندگان باید بتوانیم به این هدف مهم دست پیدا کنیم.

طلایی با اشاره به تعامل هیأت‌های اجرایی و نظارت چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها گفت: با تعامل و همکاری، شیوه‌نامه مشترکی تنظیم و به نیروهای اجرایی ابلاغ شده که در این شیوه نامه حتی جزئیاتی که شاید در فرایند انتخابات بوجود آید پیش‌بینی شده است.

رئیس هیأت اجرایی انتخابات شورایاری‌ها خاطرنشان کرد: همه کارهای اجرایی به طور کامل صورت گرفته است و در این زمینه جلسات متعددی با نیروهای اجرایی و نظارتی برگزار شده است.

طلایی در ادامه با اشاره به همکاری و همراهی دولت در برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها گفت: در این دوره شاهد تعامل قابل توجه دولت، وزارت کشور، فرمانداری بوده‌ایم و امیدواریم این تعامل و همکاری تا پایان انتخابات ادامه داشته باشد.

طلایی تصریح کرد: جانمایی برای شعب اخذ رای با حساسیت ویژه انجام شده است و تلاش خواهد شد انتخاباتی باشکوه، بدون مشکل، برگزار شود.

وی اظهار امیدواری کرد چنانچه در حین انتخابات مسئله‌ای پیش آمد این موارد و مسائل با تعامل و همکاری هیأت نظارت و اجرایی برطرف شود.

نایب رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: افتخار نظام جمهوری اسلامی این است که برای یک کار مدیریت شهری به آرای مردم توجه کنند که این در دنیا کم‌نظیر است.

طلایی در پایان گفت: جهت برگزاری انتخابات شورایاری‌ها 25 هزار نیرو اعم از نیروهای امنیتی، اجرایی و نظارتی حضور خواهند داشت و در نهایت از بین کاندیداها 1300 نفر به عنوان اعضای شورایاری‌های شهر تهران انتخاب می‌شوند.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931220001324#sthash.SW2r8Bp3.dpuf
0186
تاریخ: چهارشنبه 20 اسفند 1393  1:20 PM