معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، از برگزاری نخستین همایش قرآنی ائمه جماعات استان تهران خبر داد و گفت: این همایش با هدف تقویت فعالیت‌های قرآنی در مساجد سوم بهمن‌ ماه جاری برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین حمید مشهدی‌آقایی معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، با اعلام این خبر اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان بسیاری از ائمه جماعت فعال در عرصه‌های مختلف قرآنی نشان دادند که ظرفیت بالایی در جذب افراد به امور قرآنی دارند.

وی با بیان اینکه توانمندسازی و استعدادیابی ائمه جماعت نقش مهمی در ارتقای فعالیت‌های قرآنی دارد، افزود: اولین همایش قرآنی ائمه جماعات استان تهران پنج‌شنبه سوم بهمن ‌ماه جاری با هدف جذب و شناسایی ائمه جماعت فعال در عرصه‌های تفسیر، قرائت، حفظ و تحقیق و پژوهش در مجتمع فرهنگی محراب برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، اولین همایش قرآنی ائمه جماعات استان تهران را نخستین گام در جهت ایجاد هم‌اندیشی برای برگزاری هر چه بهتر فعالیت‌های قرآنی در مساجد عنوان کرد و گفت: در ابتدای این همایش که با حضور 150 نفر از ائمه جماعات استان تهران برگزار می‌شود، سه کمیسیون بیان تفسیر در مساجد، برنامه حفظ و قرائت قرآن در مساجد و تحقیق و پژوهش قرآنی تشکیل می‌شود تا هر کدام از ائمه جماعت در حوزه فعالیت خود به صورت تخصصی به بحث و تبادل‌نظر در رابطه با فعالیت‌های قرآنی در مساجد بپردازند.

وی تقویت فعالیت‌های قرآنی در مساجد را از دیگر اهداف برگزاری همایش ائمه جماعات استان تهران دانست و ادامه داد: برگزاری کارگاه و کلاس‌های قرآنی، تأمین برنامه‌های مناسبت‌ها و به طور کلی سازماندهی برنامه‌های قرآنی مساجد در این همایش بررسی می‌شود.

حجت‌الاسلام مشهدی‌آقایی با اشاره به برگزاری کرسی‌های تلاوت در مساجد، ادامه داد: در اولین همایش قرآنی ائمه جماعات استان تهران، نحوه اداره کرسی‌های تلاوت که از 12 بهمن‌ به مدت یک‌ ماه در مساجد برگزار می‌شود، نیز مشخص خواهد شد تا این برنامه همچون گذشته پرشور صورت گیرد.

 

 برگرفته از  خبرگزاری فارس

تاریخ: چهارشنبه 25 دی 1392  1:26 PM