مراسم گرامیداشت شب میلاد خجسته هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام موسی کاظم (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی در این مراسم شرکت کردند تا فرا رسیدن میلاد پدر امام مهربانی ها را به پیشگاه قدسی آن حضرت تبریک و تهنیت عرض کنند.


سخنران حرم مطهر رضوی در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن میلاد امام هفتم شیعیان، به تشریح ویژگی های شخصیتی و گوشه هایی از زندگی آن حضرت پرداخت.

حجت الاسلام ˈمحمد جمالیˈ گفت: امام موسی الکاظم (ع) در بردباری و فرو بردن خشم خود در بین شیعیان جهان ضرب المثل است و بردباری از ویژگی های مردان موفق بویژه رهبران راستین در اسلام می باشد.

وی بیان کرد: آن حضرت علم را با بردباری آراسته بود، با دشمنان و بدخواهان به ملایمت رفتار می کردند و از این شیوه برای تربیت و به راه راست هدایت کردن آنان بهره می جستند.

وی اظهار داشت: براساس روایات و احادیث، امام موسی کاظم (ع) بخشنده ترین و سخاوتمندترین افراد و در مناجات و راز و نیاز با خداوند سرآمد زمان خود بودند به طوری که بعضا از شب تا بامداد به عبادت مشغول می شدند.

وی گفت: آن حضرت با پیروی از تعالیم پدرش امام جعفر صادق (ع) اسلام راستین را حفظ و تقویت کردند و در این راه به رغم موانع بسیار آنچنان پایداری نمودند که به شهادت رسیدند.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: امام کاظم (ع) با تدبیر و علم خویش جامعه از هم گسیخته شیعیان پس از امام جعفر صادق (ع) را سامان بخشیدند و باعث گردیدند که شیعیان بر مشکلات داخلی غلبه کنند و مانند گذشته به مبارزه با خلفا مبادرت ورزند.

او اظهار داشت: مبارزات توقف ناپذیر و کوبنده امام موسی کاظم (ع) سبب شد هارون برای مقابله با خطراتی که از این ناحیه خلافتش را تهدید می کرد امام را زندانی کند و سپس با حیله آن بزرگوار را به شهادت برساند.

منبع : ایرنا

تاریخ: سه شنبه 19 آذر 1392  8:04 AM