یازدهمین اجلاس گرامیداشت روز جهانی مسجد، روز چهارشنبه همزمان با سالروز به آتش کشیده شدن مسجد‌الاقصی، با حضور رئیس مجلس خبرگان رهبری و رئیس مجلس برگزار شد.

یازدهمین اجلاس گرامیداشت روز جهانی مسجد روز چهارشنبه ٣٠ مردادماه با پخش پیام تصویری آیت‌الله العظمی جوادی آملی در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.

در این اجلاس، پس از قرائت پیام آیت‌الله جوادی آملی و خوش‌آمدگویی حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، از کتاب «مسجد در نظام حقوق کنونی» رونمایی شد.

در این اجلاس که با حضور گسترده روحانیان، علما، ائمه جمعه و جماعات و جمعی از روحانیان برجسته کشور برگزار شد، آیت‌الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری نیز حضور داشت.

در ادامه این اجلاس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی مبسوط به بیان دیدگا‌ه‌های خود در خصوص مسجد، فقر معنویت در جهان، جریان‌های تندرو در جهان اسلام، لزوم بیان وحدت‌آمیز در جهان اسلام توسط رسانه‌ها، فرهیختگان و مردم ، مشکلات اقتصادی، کلید رفع مشکلات جامعه، کودتای ٢٨ مرداد و دلایل موفقیت آن، ارتباط مذهبیون و ملیون و ... پرداخت.

پس از سخنرانی رئیس مجلس از حجت‌الاسلام میثم امرودی قائم مقام معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، حجت‌الاسلام غلامرضا محمدزاده رئیس اوقاف تهران و سردار کاظمی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران، به دلیل همکاری و مشارت در خصوص مساجد تجلیل به عمل آمد.

تجلیل از ٢٨ امام جماعت موفق استان تهران بخش دیگری از این مراسم بود و اعلام شد که از ٢٥٠ نفر از ائمه جماعات، هیئت‌امنا، مسئولان و فعالان در امور مساجد در اجلاس نواحی مساجد تجلیل به عمل خواهد آمد.

ShowImage
تاریخ: یکشنبه 3 شهریور 1392  1:24 AM