حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین دقایق آغاز رأی گیری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور در محل صندوق سیار 110 در حسینیه امام خمینی (ره)، آراء خود را به صندوق انداختند.
به گزارش روابط عمومی مسجد موسی بن جعفر علیه السلام به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، ایشان  با تبریك اعیاد شعبانیه، حضور موثر، بهنگام، همگانی و پر شور ملت در انتخابات را دارای اهمیت فراوان دانستند و تأكید كردند: مردم عزیز ایران با شوق و انگیزه وارد صحنه انتخابات شوند و بدانند كه سرنوشت كشور و سعادت ملت، به وابسته به حضور و انتخاب آن‌هاست.
رهبر انقلاب اسلامی، تأثیر اساسی حضور مردم در سرنوشت كشور را دلیل تبلیغات منفی و متراكم مخالفین و دشمنان ملت خواندند و افزودند: دشمنان تلاش زیادی كردند كه با ایجاد یأس و بدبینی، مردم پای صندوق‌های رأی نیایند و برای تحقق این هدف، پا را از كارشكنی‌های رسانه‌ای نیز فراتر نهادند و در این دوره، سیاستمداران و شخصیت‌های غربی وابسته به جبهه دشمن، بطور علنی علیه حضور مردم فعالیت می‌كنند.
ایشان با اشاره به اظهارات مقامات امریكایی كه گفته‌اند ما انتخابات ایران را قبول نداریم، خاطرنشان كردند: نظر دشمنان، هیچ‌گاه اهمیتی برای مردم ایران نداشته و ملت همیشه خودش تشخیص داده كه به چه چیزی نیاز دارد و مصلحت كشور در چیست و بر همان اساس، نیز انتخاب كرده و خواهد كرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با توصیه به عموم مردم برای حضور اول وقت در پای صندوق‌های رأی، در خصوص انتخابات ریاست جمهوری افزودند: هیچ‌كس حتی نزدیكان، از رأی بنده اطلاع ندارند و مردم وظیفه دارند كه در خصوص انتخابِ خود، تحقیق كنند.
رهبر انقلاب اسلامی در رابطه با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز خاطرنشان كردند: بنده در این انتخابات به 31 نفر رأی دادم كه برخی از آن‌ها را از نزدیك می‌شناختم و برخی افراد دیگر را بر اساس اعتماد به یكی از فهرست‌ها انتخاب كردم.
ایشان همچنین با اظهار امیدواری در خصوص اینكه نتیجه انتخابات در جهت خیر كشور و مردم و موجب سعادت و رفاه مادی و معنوی ملت باشد، خطاب به برگزار كنندگان انتخابات تأكید كردند: رأی مردم یك امانت و حق الناس است كه در دست مسئولان صندوق‌ها و شمارش كنندگان آرا قرار دارد و باید در این زمینه دقت زیادی بخرج داده شود.

920324
تاریخ: جمعه 24 خرداد 1392  1:07 PM