همزمان با ایام سالروز فتح خرمشهر، صبح دوشنبه مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین علیه‌السلام با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده كل قوا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مسجد موسی بن جعفر و به نقل از پایگاه اینترنتی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای ، رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان، با حضور بر مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.
فرمانده كل قوا سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین جانبازان حاضر در میدان را مورد تفقد قرار دادند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم، گام بلند و حماسی و پرشور ملت ایران در انتخابات پیش روی ۲۴ خرداد را بشارت دهنده موفقیت ها و دستاوردهای بزرگتر برای انقلاب و نظام اسلامی دانستند و با توصیه به مردم برای دقت در اظهارات و شعارهای كاندیداهای محترم بمنظور شناخت و انتخاب فرد اصلح و همچنین توصیه مؤكد به كاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برای تثبیت اصول و مواضع عاقلانه و حكیمانه نظام اسلامی و پرهیز از ریخت و پاش، تخریب و بداخلاقی، در تبلیغات، تأكید كردند: به توفیق الهی، فردای این كشور و ملت، فردایی روشن، عزتمدارانه و برای همه الگو خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ما نمی دانیم كه چه كسی رییس جمهور خواهد شد و نمی دانیم كه خداوند متعال دلهای مردم را به سوی چه كسی هدایت خواهد كرد اما می دانیم كه حضور مردم در پای صندوق های رأی كه اعلام حضور قدرتمندانه ملت در عرصه حركت و تاخت به سوی آرمان ها است، قطعاًٌ زمینه ساز عزت، مصونیت، آبروی بین المللی و خوشحالی دوستان و ناراحتی دشمنان خواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات بدخواهان ملت ایران برای دلسرد كردن مردم از حضور در پای صندوق های رأی گفتند: علت این تبلیغات گسترده این است كه اگر مردم وارد میدان شوند و حركت پرشور خود را نشان دهند، برای معاندان، گران تمام خواهد شد.
ایشان با اشاره به اظهار نظر مقامات امریكایی درخصوص انتخابات ایران افزودند: كسانی در مورد انتخابات ایران اظهار نظر می كنند كه زندان گوانتانامو و هواپیماهای بدون سرنشین آنها بر فراز روستاهای محروم پاكستان و افغانستان و جنگ افروزی در منطقه و حمایت بی قید و شرط از رژیم جنایتكار صهیونیستی، مایه بی آبرویی و لكه ننگ آنها است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه انتقاد آنها از جمهوری اسلامیِ آبرومند و سرافراز، ارزش جواب دادن ندارد و در خور اعتنای ملت ایران و مسئولان نیست، گفتند: اما این اظهارات برای آحاد ملت عبرت انگیز است زیرا نشان دهنده میزان بسیار بالای حساسیت انتخابات برای آنها است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: جبهه معاندان، ۳۴ سال است كه به هنگام برگزاری هر انتخابات، جنجال آفرینی می كنند و در عین حال همواره هم ناموفق بوده اند، و به لطف الهی این بار نیز ملت بزرگ ایران، به آنها تو دهنی خواهند زد.
ایشان، مردم را به دقت و تأمل در اظهارات و مواضع كاندیداهای محترم فراخواندند و تأكید كردند: مردم باید كسی را ترجیح دهند كه زمینه ساز عزت برای آینده انقلاب و كشور باشد و توانایی حل مشكلات و ایستادگی قدرتمندانه در مقابل جبهه معاندان و الگو كردن جمهوری اسلامی در چشم مستضعفان جهان را داشته باشد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تفاوت تشخیص های مردم در انتخابات، خاطرنشان كردند: این تفاوت تشخیص ها، و علاقه مندی های متفاوت به كاندیداها نباید منجر به رودررو قرار گرفتن افراد شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: برای انتخاب و گزینش عالی ترین مقام اجرایی كشور كه بسیار حساس و مهم است، در كشور، ساز و كار قانونی وجود دارد و بر اساس آن عمل خواهد شد، بنابراین اختلاف نظرها نباید موجب بروز كدورت شود.
ایشان چند توصیه هم به داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری داشتند و گفتند: كاندیداهای محترم نیز باید كار را با حماسه و شور و غیرتمندی به پیش ببرند اما بدون چالش.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ظرافت كار اینجاست كه باید در فضای رقابت های انتخاباتی، نشاط و تحرك و گفتگوهای گرم و داغ وجود داشته باشد اما نفرت پراكنی نباشد.
توصیه دیگر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، درخصوص نحوه تبلیغات و هزینه های آن بود.
ایشان تأكید كردند: مردم درخصوص نحوه تبلیغات داوطلبان و همچنین نحوه هزینه ها و ریخت و پاش ها قضاوت خواهند كرد و كسانی كه برای تبلیغات انتخابات، از بیت المال یا پول مشتَبه به حرامِ برخی افراد دیگر استفاده كنند، نخواهند توانست اطمینان مردم را به سوی خود جلب كنند.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: آنچه كه در تبلیغات و شعارهای داوطلبان اهمیت دارد، این است كه مواضع عزت آفرین، صحیح، عاقلانه و حكیمانه انقلاب و نظام اسلامی تثبیت شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: مبادا در تبلیغات، به برخی افراد معاند در خارج و یا حتی در داخل، چراغ سبز نشان دهیم زیرا دشمن در تلاش است تا مردم را مأیوس و ناامید كند و متأسفانه برخی حنجره ها و زبان ها و قلم های بی تقوا هم در داخل حرف آنها را تكرار می كنند.
فرمانده كل قوا در بخش دیگری از سخنان خود در جمع دانشجویان، اساتید و فرماندهان دانشگاه افسری امام حسین علیه السلام، پاسداری از انقلاب را یكی از ویژگی های ممتاز دانشجویان این دانشگاه برشمردند و افزودند: یكی از لوازم پاسداری از انقلاب، داشتن شناخت درست و عمیق از مبانی نظری و اصول انقلاب اسلامی و پایبندی به آنها است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: در طول انقلاب اسلامی، كسانی بودند كه با احساسات و بدون شناخت عمیق از مبانی نظری انقلاب، وارد میدان شدند و بعد از مواجه شدن با یك تندباد، راهشان تغییر كرد و از مسیر انقلاب خارج شدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یكی دیگر از لوازم پاسداری از انقلاب را شناخت دقیق تاریخ انقلاب دانستند و افزودند: تاریخ انقلاب اسلامی در واقع عینیتِ مبانی نظری آن است و نشان دهنده آزموده و تجربه شدنِ مبانی نظری در میدان عمل است.
ایشان با اشاره به تمركز بیش از حد رسانه های بیگانه بر برخی نقاط ضعف كوچك و بزرگنمایی دهها برابری آن، خاطرنشان كردند: هدف آنها به فراموشی سپرده شدن تجربه های موفق نظام اسلامی و القای نادرستی مبانی نظری انقلاب در مرحله عمل است، بنابراین همه مردم بویژه جوانان باید از تاریخ انقلاب آگاهی كامل داشته باشند.
فرمانده كل قوا تأكید كردند: یكی از وظایف مهم مسئولان و فرماندهان دانشگاه امام حسین علیه السلام و همچنین مسئولان و اساتید همه دانشگاهها، آشنا كردن جوانان با تاریخ انقلاب اسلامی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: آشنایی نسل جوان با تاریخ انقلاب اسلامی زمینه ساز آینده ای اطمینان بخش و قطعی خواهد بود.
ایشان خاطرنشان كردند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون، هر قدمی كه انقلاب برداشته، نوید دهنده قدم بعدی بوده است و به همین دلیل هرگز دچار بن بست نشدیم و در دالان یأس و ناامیدی قرار نگرفتیم.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: همواره فرج و مسیر حركت به سوی آرمانها، در مقابل ما باز بوده است و اگر در مواقعی پیشرفت مناسب نداشتیم به دلیل كوتاهی و سستی خودمان بوده است و نه بن بست بودن راه پیش رو.
در این مراسم سردار سرلشكر محمدعلی جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ارتقای سطح آمادگی های دفاعی و تقویت توانمندیهای داخلی نیروهای سپاه پاسداران برای واكنش هم سطح و اثرگذار در برابر هر نوع تهدید دشمن، تأكید كرد: معنویت افزایی و تقویت بنیه اعتقادی و معرفتی در صدر برنامه های آموزشی سپاه پاسداران قرار دارد و نظام جامع آموزشی و تربیتی در مراكز آموزشی سپاه در حال اجرا است.
سردار دریادار پاسدار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه امام حسین علیه‌السلام نیز گزارشی از برنامه ها و دوره های علمی، آموزشی، فرهنگی و رزمی این دانشگاه بیان كرد.
در این مراسم همچنین جمعی از فرماندهان، اساتید، دانش آموختگان و دانشجویان نمونه دانشگاه امام حسین علیه‌السلام هدایای خود را از دست فرمانده كل قوا دریافت كردند و نماینده دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه‌السلام نیز مفتخر به دریافت سردوشی شد.
در ادامه دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه‌السلام طرح میدانی «فَاستَقِم كَما اُمِرت» را اجرا كردند.
اجرای تمرینات آمادگی رزمی بخش دیگری از برنامه های اجرا شده بوسیله دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه‌السلام بود.
در پایان مراسم یگانهای حاضر در میدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.

تاریخ: سه شنبه 7 خرداد 1392  1:35 PM