حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با صدور پیامی درگذشت مرحوم آیة‌الله آقای حاج شیخ محیی‌الدین انواری را تسلیت گفتند.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت عالم مجاهد مرحوم آیة‌الله آقای حاج شیخ محیی‌الدین انواری رحمة‌الله‌علیه را به بازماندگان محترم و همه‌ی ارادتمندان به ایشان تسلیت عرض میكنم.
این عالم بزرگوار در شمار نقش‌آفرینان روحانیت مبارز در دوران طاغوت بوده و سالهای دراز رنج زندانهای آن رژیم ستمگر را تحمل كرده بودند و در دوران جمهوری اسلامی همواره منشأ خدمات در بخشهای گوناگون بودند.
روحیه‌ی خیرخواه و خدوم و سرشار از صفا و نجابت، شخصیتی محبوب از این روحانی بزرگوار ساخته بود. رحمة‌الله علیه.
از خداوند متعال مزید رحمت و مغفرتش را بر ایشان مسألت مینمایم.

سید علی خامنه‌ای   ۲۳ مهر ۱۳۹۱

در ضمن مراسم تشییع پیکر مطهر حضرت آیت الله انواری، ساعت ۸ صبح روزسه شنبه ۲۵ /۷/ ۹۱ از دانشگاه امام صادق(ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار خواهد شد.
ائمه ی محترم جماعات استان های تهران و البرز با حضور پررنگ خود، شکوه قدرشناسی از خدمات ارزشمند این عالم ربانی را به نمایش خواهند گذشت .

قابل ذکر است این عالم ربانی در سال ۱۳۵۸ به عنوان نماینده امام و سرپرست حجاج ایرانی در مراسم حج حضور و تلاش چشمگیری داشتند و نمایندگی امام در ژاندارمری کل کشور طی حکمی در سال ۵۹ به ایشان داده شد.

در انتخابات اولین و دومین دوره مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از سوی مردم شهرستان رزن و همدان انتخاب شد و در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس نقش بسزایی ایفا نمود.

در دوره اول و دوم مجلس خبرگان حضوری فعال داشت و با تأسیس مرکز رسیدگی به امور مساجد ریاست این مرکز بنا به دستور مقام رهبری به عهده ایشان گذارده شد.

 آیت الله محمدباقر محی الدین انواری در ۸۶ سالگی دار فانی را وداع گفت.


تاریخ: سه شنبه 25 مهر 1391  8:10 AM