به گزارش روابط عمومی مسجد موسی بن جعفر علیه السلام و به نقل از پایگاه رسیدگی به امور مساجد، متن قطعنامه به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

یریدون لیطفئوا نور الله بأفواههم و الله متم نوره و لو کره الکافرون
مدت زمانی است کام جان مسلمانان و اهل ایمان و آزادیخواهان جهان،از هتک حرمت ظالمانه صهیونیسم جهانی به ساحت مقدس نبوت و رسالت و خاتم انبیا محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله) آکنده از درد و غم است . اهانتی بی نظیر که برخاسته از مغزهای الکلی و افکار آلوده و شیطانی مستکبران و اذناب آنان است.این حرکت برنامه ریزی شده از سوی دشمن حلقه ای از زنجیره شوم اسلام هراسی و اسلام ستیزی است که پس از اوج گیری بیداری اسلامی در صدد ایجاد فتنه در کشورهای اسلامی و بین پیروان ادیان الهی است. خروش همگانی و یکپارچه امت مسلمان در کشورهای اسلامی و غیر مسلمان و انزجار پیروان ادیان گوناگون و نیز اتحاد و همدلی همه مسلمانان نشان داده استکبار و صهیونیسم به حکم‏حماقت‏ذاتی‏خود همچنان در محاسبات ‏ناقص و علیل‏ خود راه را اشتباه می‏پیماید والحمد لله‏الذی‏جعل‏اعدائنا من ‏الحمقاء
اینک و پس از گذشت بیش از دو هفته از حضور میلیونی ملتهای مسلمان در جهان و ایران اسلامی،ما تجمع کنندگان در این همایش و راه پیمایی با شکوه که افتخار شاگردی مکتب قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) را سرمایه دنیا و آخرت خود می دانیم با قلبهایی مالامال از عشق به پیامبر مهربانی و عدالت و اهل بیت عصمت و و طهارتش و با تعظیم به پیشگاه مقدس قرآن کریم و پیامبر رحمت و همه انبیای الهی ، مواضع و خواسته های خود را اعلام می داریم:
۱- همانگونه که رهبر حکیم و ژرف اندیش انقلاب اسلامی فرموده اند ، متهم اصلی در این واقعه‏ی شیطانی آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند ، از این رو بایسته است همه ملتهای مسلمان به ویژه علمای جهان اسلام ، با شناخت دقیق از توطئه های دشمن ، بازخواست و محاکمه عاملان اصلی این خیانت بزرگ را خواستار شده و از محاکم بین المللی اشد مجازات متناسب با شدت جرم مرتکب شده را درخواست نمایند.
۲- از نگاه مسلمانان و علمای شیعه و سنی ، همه انبیای الهی و کتب الهی و کتب آسمانی ، مقدس و محترم بوده و هر گونه اهانت به این ساحتهای نورانی محکوم و مطرود می باشد ، از این رو سازمان ملل و شورای امنیت باید با تصویب طرح و قطعنامه ای با ضمانت اجرای لازم ، از هر گونه اقدام و برنامه در جهت جریحه دار کردن احساسات پیروان ادیان الهی ، جلوگیری قاطع نمایند.
۳- سازمان همکاری های اسلامی و برخی سران کشورها با سکوت معنادار خود ، شائبه همراهی یا ترس از استکبار را دامن زده اند ، بر علمای اسلام در حوزه های علمیه جهان اسلام است از سران کشورهای خود تشکیل فوری اجلاس سران کشورهای اسلامی را برای جلوگیری از تکرار این حوادث شوم خواستار شده و با جدیت آن را پیگیری نمایند.
۴- ما شرکت کنندگان در این تجمع بزرگ از دولت محترم جمهوری اسلامی و رییس محترم جمهور به عنوان رییس جنبش غیر متعهدها می خواهیم با استفاده از ظرفیت راهبری این جنبش اقدامات و زمینه های لازم را برای برخورد و مواجهه لازم با این توطئه های شیطانی فراهم ساخته و اقدامات عملی و بازدارنده را در این مسیر مقدس به اجرا گذارند.
۵- این گونه حوادث انحرافی ، موجب آن نخواهد شد که امت مسلمان دشمن اصلی خود صهیونیسم و آمریکا و توطئه های پنهان و پیدای آنها را فراموش کنند ، از این رو با تمام توان خواستار تقویت مقاومت و بیداری اسلامی تا نابودی و محو کامل رژیم جعلی‏ و دروغین‏صهیونیستی و تشکیل دولت فراگیر فلسطینی به مرکزیت بیت المقدس بوده و از مبارزه همه جانبه سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی با شیطان بزرگ ذره ای عقب نشینی نخواهیم کرد.
۶- ما ائمه جماعات ام‏القرای جهان اسلام و استانهای تهران و البرز در مقابله اهانت به شخصیت ‏الهی ‏رسول ‏عظیم الشأن اسلام ، سلسله همایشهای اعتراضی خود را تا فرا رسیدن موسم برائت مسلمانان در حج در مساجد و محلات خود ادامه داده و از این پس توجه به تفسیر قرآن و تبیین سیره نورانی پیامبر اعظم (ص) را بیش از گذشته وجهه همت خود قرار خواهیم داد.
۷- ما شرکت‏کنندگان در این تجمع بزرگ، به مقتضای بیانات راهگشای مقام معظم رهبری دردیدار با کارگزاران حج مبنی بر تداوم حرکت توفنده و خروشان امت اسلامی ، از ائمه جماعات دیگر شهرستانها و استانها و همه کشورهای اسلامی می خواهیم تا سلسله تجمعات اعتراضی خود را تداوم بخشیده و وظیفه الهی و اسلامی خود را در این راه مقدس به انجام رسانند.
بدان امید که پرچم مقدس حاکمیت اسلام ناب و قرآن کریم به پرچمداری ایران اسلامی و انقلابی به دست با برکت موعود امم و حجت خدا در روی زمین مهدی موعود (عجل الله فرجه) بر پا شود و دشمنان اسلام و قرآن به سزای توطئه ها وجنایات خود برسند و بشریت حیات طیبه را تحت حاکمیت عدالت و عبودیت ، محقق سازد. إن شاء الله
إنهم یرونه بعیدا و نراه قریبا

والسلام علیکم و رحمة الله


منبع : مرکز رسیدگی به امور مساجد


تاریخ: یکشنبه 9 مهر 1391  1:41 PM