حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: شما در درون خودتان حالات مختلفی دارید، یك وقت مریض دارید، یك وقت گرفتار هستید، یك وقت مشکل پیدا می کنید، یک وقت در اثر نماز یا غیر نماز حالی به شما دست می دهد، این شب قدر شما است!

به گزارش شفقنا، حضرت آیت الله جوادی آملی اظهار داشتند: درست است كه در سرزمین مكه رفتید، مهمان خدایید یا در ماه مبارك رمضان جزء «ضیوف الرحمان» هستید؛ اما این ‌چنین نیست كه آن فرصت های زرین، همیشه بیرون از شما باشد، بخشی از فرصت‌ های زرّین در درون شماست.

ایشان ادامه دادند: این از بیانات نورانی پیغمبر(علیه و علی آله آلاف التحیة والثناء) است كه فرمودند: «إِنَّ لِرَبِّكُم فِی أَیامَ دَهرِكُم نَفَحَاتٍ»؛ فرمود گاهی نفحه ‌ای می ‌وزد، از آن نفحه حداكثر استفاده را ببرید «إِنَّ لِرَبِّكُم فِی أَیامَ دَهرِكُم نَفَحَاتٍ أَلا فَتَعَرَّضُوا لَهَا»؛ اما همیشه بیرون از شما نیست، #راه_درون هم هست.

حضرت آیت الله جوادی آملی بیان کردند: آن راه درون را حضرت فرمود شما در درون خودتان حالات مختلفی دارید، یك وقت مریض دارید، یك وقت گرفتار هستید، یك وقت مشکل پیدا می کنید، یک وقت در اثر نماز یا غیر نماز حالی به شما دست می دهد، فرمود این شب قدر شما است!

ایشان افزودند: یک وقت انسان از كسی اهانت شنید، خب اگر پاسخ بدهد كه در شأن او نیست، اگر پاسخ ندهد، با قلب شكسته با چه كسی درد دل كند؟ فرمود چنین حالتی اگر در شما پیدا شد این را مغتنم بشمرید. این حالت رقّتِ دل، معنایش این است كه درِ دل باز شد؛ خب باز شد، به كدام طرف می ‌خواهید نگاه كنید؟

حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: دل تا نشكست، انسان به حال عادی است؛ اما وقتی انسان مشكلی دارد یا خودش بیمار است یا بیماردار است یا وام دار است، در این حال، قلب انسان می ‌شكند، حضرت فرمود در این حال، این شب قدر شماست، از این فرصت حداكثر استفاده را بكن، بگو «یا الله»!

پیام
تاریخ: پنجشنبه 9 فروردین 1403  1:53 PM