رویداد فرهنگی «روایت فتح» به مناسبت هفته دفاع مقدس و به همت موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و گروه تئاتر «هدف» در محوطه ورودی تالارهای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تا تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۲، از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ ظهر اجرا می‌شود.

حمیدرضا صفار ایده‌پرداز و کارگردان روایت فتح، درباره این اثر گفت: این پرفورمنس نمایشی از وقایع دوران قبل از شروع جنگ تحمیلی تا پایان جنگ را دربرمی‌گیرد.

صفار با اشاره به اهمیت به تصویر کشیدن حماسه جاودان دفاع مقدس، ادامه داد: کوشیده شد پرفورمنسی ایده‌پردازی شود که در عین سادگی و بهره‌مندی از رشادت‌های آن دوران، بتواند به‌سرعت محتوای خود را به مخاطبان عبوری منتقل کند.

وی درباره نحوه‌ اجرای این پرفورمنس نمایشی، گفت: این نمایش با بهره‌گیری از تلفیق عناصر موسیقی، رنگ‌آمیزی و تئاتر در تابلوهای آرامش، یورش، فتح حماسه آزادسازی خرمشهر، زندگی و پایان جنگ اجرا می‌شود.

صفار افزود: اجرای گروه «سیلور من» با انجام حرکات نمایشی و ارتباط با مخاطبان از دیگر بخش‌های این اجرا است.

وی در پایان گفت: گروه نمایشی هدف از گروه‌های تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرری است که با حضور جمعی از بازیگران خلاق، این پرفورمنس را اجرا می‌کنند.

بازیگران این نمایش سعید سوری، پوران رحمانی‌پناه، الهه پورآقابالایی، کیمیا بیات، فاطمه حضوری، روژین عبدالمالکی، امیرعلی اسعدی، ابوالفضل حسینی، فاطمه حمزه‌زاده، احسان مجیدی و محمدرضا محمدتوری، مدیر تولید و مجری طرح آن محمد خوش‌آبی، مسئول روابط عمومی محمد علایی و مشاور کارگردان مجید قربانی هستند.

 

14020704000579_Test_PhotoN
تاریخ: سه شنبه 4 مهر 1402  1:44 PM