خدمات حمل و نقل عمومی برای جابه‌جایی جاماندگان پیاده‌روی اربعین در مسیر پیاده‌روی «لشکر حسین(ع)» در روز چهارشنبه رایگان اعلام شد. این پیاده‌روی از میدان آئینی امام حسین(ع) آغاز شده و به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) پیش می‌رود.

حمیدرضا خونوئی معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با اعلام این خبر گفت: جهت تسهیل در حمل و نقل شرکت‌کنندگان در راهپیمایی جاماندگان اربعین، تمهیدات لازم با مترو، شرکت تاکسیرانی و اتوبوس‌های شهری، در خصوص جابه‌جایی عزاداران انجام شده است که بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده خدمات‌رسانی خطوط حمل و نقل عمومی در طول مسیر پیاده‌روی روز اربعین به صورت رایگان انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: در ۱۲ نقطه تهران که از تقاطع بزرگراه بعثت و فدائیان اسلام آغاز می‌شود، ۶۰۰ دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران مستقر خواهند شد. همچنین برای این منظور ۷ ایستگاه تاکسی با ۲۰۰ دستگاه ون جهت سرویس‌دهی به زائران در مسیر بازگشت در نظر گرفته شده است.

خونوئی با اشاره به اینکه سرویس‌دهی در ایستگاه‌های مترو واقع در مسیر پیاده‌روی بصورت رایگان خواهد بود، افزود: در این راستا هماهنگی‌های لازم برای کاهش فاصله حرکت قطارها و خدمات‌دهی به مسافران در ساعات پرتردد با حداکثر توان صورت گرفته است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پایان اضافه کرد: همچنین جهت سهولت در دسترسی به مسیرها، ۵ پارکینگ درنظر گرفته شده است که از میدان خراسان به سمت جنوب کشیده شده است.

«لشکر حسین(ع)»، آیین پیاده‌روی جاماندگان و عزاداران اربعین حسینی شهر تهران، چهارشنبه ۱۵ شهریورماه از ساعت ۶ صبح با قرائت زیارت شریف اربعین از میدان آئینی امام حسین(ع) آغاز شده و به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) پیش می‌رود.

14020614000591_Test_PhotoN
تاریخ: دوشنبه 13 شهریور 1402  1:22 PM