حجت‌الاسلام مهرداد جعفری دبیر مهرواره محله همدل با اشاره به برگزاری طرح «مهمونی محله» همزمان با برگزاری مهمانی غدیر در شهرهای مختلف اظهار داشت: در طرح «مهمونی محله» قرار است، در ۱۰ هزار محله سراسر ایران به عشق امیرالمومنین علی(ع) و گرامیداشت عید غدیرخم به دست مردم و با محوریت مسجد مهمانی برپا شود.

گره‌گشایی از مردم محله به عشق علی(ع)

وی افزود: در این مهمانی، امام محله، بانوی فعال مسجدی، بسیجی، جهادی، هیأتی و... تلاش می‌کنند با کمک مردم و با انجام اموری از قبیل اطعام، هدیه اسباب بازی به کودکان، ایستگاه صلواتی و پخش شیرینی و شربت، برپایی جشن و سرود و مولودی‌خوانی و همچنین گره‌گشایی از مردم محله به عشق علی(ع) عید غدیر را گرامی بدارند و شکر آن را به جای آورند.

جعفری تصریح کرد: در طرح «مهمونی محله» علاوه بر برگزاری جشن و مهمانی در محلات، تلاش می‌شود با تولید محتوا درباره الگوی امامت به عنوان آیین حکمرانی اسلام و همچنین آماده‌سازی بسته‌های محتوایی تحت عنوان «ره توشه ولایت» و انتشار آن به همه فعالان فرهنگی و مسجدی جهت ترویج فرهنگ غدیر کمک شود.

۱۱۰ پیشنهاد و ایده برای گره‌گشایی از مردم

دبیر مهرواره محله همدل گفت: همچنین ذیل طرح «مهمونی محله» طی فراخوانی با عنوان «به عشق علی» به مردم محلات سراسر ایران ۱۱۰ پیشنهاد و ایده گره‌گشایی داده می‌شود و از آنها خواسته می‌شود، تصاویر کارها و گره‌گشایی‌هایی را که در محله‌شان به عشق علی(ع) در ایام دهه ولایت و امامت انجام می‌دهند، برای دبیرخانه مهرواره محله همدل و ستاد برگزاری طرح «مهمونی محله» بفرستند.

مهمانی-10-کیلومتری-به-مناسبت-عیدغدیر-12
تاریخ: سه شنبه 13 تیر 1402  8:49 AM