ایران صدا همزمان با سالروز شهادت بهنام محمدی، کتاب گویای زندگینامه و خاطرات جوان ترین رزمنده دفاع مقدس را منتشر کرد.

کتاب «داستان بهنام» توسط داوود امیریان، دارنده نشان درجه یک هنر در رشته داستان نویسی از طرف وزارت ارشاد و هنر اسلامی نوشته شده است.

کتاب گویای «داستان بهنام» به‌ سبب اینکه تنها یک بخش از زندگی قهرمان داستان را روایت می‌ کند، انسجام و یک‌دستی جذابی دارد که عموماً در کتاب‌هایی به‌ شیوه‌ زندگی‌نامه، کمتر به چشم می‌ خورد. فصل اوّل کتاب از فصول پربار داستان است و همه‌ روابط علّت و معلولی داستان را در این فصل می‌ بینیم. در این اثر شخصیت‌ های واقعی داستان حضوری موجه و درست دارند.

این شهید والامقام با همان جسم کوچک بارها به قلب دشمن زد و با وجود مخالفت فرماندهان، خود را به صف اول نبرد رساند تا از شهر و دیار خود دفاع کند.

شهید بهنام محمدی چندین بار نیز به اسارت دشمن درآمد، اما هر بار با توسل به شیوه‌ای از دست آنان گریخت و با بهره‌گیری از هوش، توان و جسارت خود توانست اطلاعات ارزشمندی از موقعیت دشمن را به دست بیاورد و در اختیار فرماندهان جنگ قرار دهد و در رساندن مهمات به رزمندگان اسلام بسیار تلاش می‌ کرد.

کتاب داستان بهنام در انتشارات شاهد به چاپ رسیده و ایران صدا این کتاب را به صورت صوتی برای استفاده مخاطبان خود بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا به رایگان قرار داده است. تهیه کنندگی این اثر را محمد شکری و روایت آن را نیز مهیار مهرتاش بر عهده داشته اند.

همچنین ایران صدا پیش از این نیز کتاب «بهنام جنگجوی 13 ساله» که توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برای گروه سنی کودک منتشر شده است، را به صورت گویا تولید و منتشر کرد.

علاقه‌مندان برای شنیدن این کتاب های گویا می توانند اپلیکیشن تلفن همراه ایران صدا را برای سیستم عامل اندروید و IOS از نشانی IRANSEDA.IR به صورت رایگان دریافت کنند.

2
تاریخ: دوشنبه 1 آذر 1400  1:45 PM