به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم که معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهور، رئیس سازمان انرژی اتمی و جمع دیگری از مسئولان کشوری و لشکری و همچنین خانواده آن شهید و قشر‌های مختلف مردمی حضور داشتند حاضران با قرائت صلوات و فاتحه علو درجات را برای آن شهید والامقام مسئلت کردند.
رئیس سازمان انرژی اتمی در سخنانی امید و اعتماد به نفس را از برجسته‌ترین ویژگی‌های شهید فخری زاده عنوان کرد و گفت: آن شهید حتی در سخت‌ترین شرایط هم هیچ گاه ناامید نشد بلکه همواره و پیوسته امیدوار بود تا موضوعی را به نتیجه نهایی برساند.
آقای اسلامی ادامه داد: واقعیت این است که استکبار جهانی از پیشرفت‌های علمی و فناوری مردم ایران اظهار نگرانی می‌کند و بر همین اساس دست به اقداماتی همچون تحریم می‌زند، اما با توکل به خداوند و اتکا به تلاش و نبوغ دانشمندان وجوانان نخبه ایرانی در این مسیر پیروز خواهیم بود و بر مشکلات بوجود آمده متاثر از تحریم نیز فائق خواهیم آمد.
وی گفت: امروزه صنعت هسته‌ای یکی از پیشرفته‌ترین علوم و صنایع بشری به شمار می‌آید، برهمین اساس ما در این زمینه بسیار جدی اقداماتمان را پیش می‌بریم چرا که این مهم نیاز امروز جامعه ما است.
آقای اسلامی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت تولید دست کم ده هزار مگاوات برق هسته‌ای افزود: هم در زمینه تولید برق و هم در زمینه بخش‌های مرتبط با کشاورزی، صنعت، رادیودارو‌ها و تشخیص پزشکی به ویژه بیماری‌های مرتبط با سرطان باید توان هسته‌ای خود را توسعه دهیم تا این مهم در زندگی مردم ملموس شود.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی نیز در سخنانی با اشاره به جایگاه والای شهدا نزد خداوند متعال خاطرنشان کرد: شهادت، منتهای آرزوی اولیای الهی بود چرا که راه سعادت در آن است و اتفاقا ۱۰ آیه در قرآن به عظمت و جایگاه شهید پرداخته است.
این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: شهید فخری زاده نیز از آنجا که سال‌های سال با گمنامی نقش موثری در پیشبرد برنامه‌های علمی دفاعی و هسته‌ای کشور داشته مطمئنا نزد خداوند متعال جایگاه ویژه‌ای خواهد داشت، زیرا شخصی بود که برای ملت ایران عظمت آفرید.
وی اضافه کرد: جایگاه علمی این شهید آنقدر مهم بود که دشمنان از سال ۷۸ او را در فهرست ترور‌های خود قرار داده بودند از سوی دیگر شهید فخری زاده جزو دانشمندان علمی برتر نه تنها ایران بلکه جهان بود و چنین شخصی نزد مردم بسیار عزیز است.
همچنین در ادامه این برنامه سعید بیابانکی شاعر معاصر به قرائت شعری در وصف شهید فخری زاده پرداخت و میثم مطیعی مداح اهل بیت نیز در وصف شهدا نوحه سرایی کرد.
شهید محسن فخری زاده که مدیری متعهد و متخصص در حوزه‌های دفاعی و هسته‌ای بود بعدازظهر جمعه ۷ آذر ۹۹ در منطقه آبسرد دماوند در اقدامی تروریستی به شهادت رسید.

7301244_470
تاریخ: پنجشنبه 4 آذر 1400  1:46 PM