معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علایم اولیه گذر از پیک پنجم را در ۱۴ استان کشور مشاهده می کنیم و امیدواریم با مراقب‌ها تا ۲ هفته آینده از این پیک سهمناک بگذریم.

به گزارش ایرنا، ایرج حریرچی شامگاه سه شنبه در حاشیه سفر به کرمان و حضور در گفت و گوی تلویزیونی افزود: پیک پنجم کرونا در ایران ناشی از ویروس کرونا نوع واریانت دلتا به عنوان مسری ترین ویروس شناخته شده جهان، است.

وی ادامه داد: با وجود نشانه‌های اولیه بهبودی شرایط، امیدواریم تعداد کشته های این پیک کرونا نیز کاهش یابد.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به پیش بینی برای هفته آینده گفت: متاسفانه در هفته گذشته ۲۳۰ هزار آزمایش و تست کرونا در کشور داشتیم که به اضافه مواردی که بدون تست مبتلا می‌شوند، ۲۲۰ هزار نفر از مردم ایران روزانه به بیماری کووید ۱۹ مبتلا می شوند.

وی تصریح کرد: روند ابتلا و بستری در ۱۴ استان کشور ثبات یافته و شرایط کرونا در این استان‌ها رو به نزول است اما پیش بینی می‌شود که شمار فوتی‌ها نیز طی روزهای آینده روند صعودی نسبی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: رفتار مردم و مراسم می تواند سرنوشت و آینده کرونا را در کشور مشخص کند.

به گزارش ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، در نامه دکتر مصطفی سالاری به دکتر قاسم جان‌بابایی تاکید شده است که با توجه به گسترش بیماری کرونا و در راستای کاهش بار مالی ناشی از درمان این بیماران، صددرصد هزینه‌های درمانی مورد تعهد سازمان تامین اجتماعی برای بیماران کرونایی که در مراکز دولتی و دانشگاهی در بخش بستری و یا بستری موقت تحت درمان قرار می‌گیرند تا اطلاع ثانوی برعهده سازمان تامین اجتماعی خواهد بود.

راه‌اندازی پایگاه واکسیناسیون عمومی تهران توسط ستاد اجرایی فرمان امام

تهران - ایرنا - به همت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، پایگاه تجمیعی واکسیناسیون اشراق در شرق تهران رسما افتتاح شد.

به گزارش ایرنا از ستاد اجرایی فرمان امام، رئیس هیئت مدیره برکت‌تل وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام با اعلام این خبر افزود: باتوجه به شیوع ویروس دلتا کرونا و بنابر اعلام نیاز وزارت بهداشت برای افزایش ظرفیت تزریق واکسن در کشور، پایگاه تجمیعی "اشراق" توسط ستاد اجرایی فرمان امام وباهمکاری این وزارتخانه در محل فرهنگسرای اشراق راه‌اندازی شد.  

سیدرضا مظهری افزود: این پایگاه با ۳۵ جایگاه تزریق واکسن در شرق تهران راه‌اندازی شده و آماده‌سازی فضای محیطی، تجهیز بخش‌های پزشکی و درمانی و همچنین تأمین پزشک و نیروی انسانی و پرداخت تمام هزینه‌های آن توسط گروه دارویی برکت ستاد اجرایی فرمان امام انجام گرفته است.

مدیراجرایی مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت درخصوص امتیاز ویژه این پایگاه نسبت به سایر پایگاه‌های واکسیناسیون گفت: دراین پایگاه هم مثل سایر پایگاه‌ها تمام واکسن‌هایی که توسط وزارت بهداشت درکشور توزیع میشود در اختیار مردم قرار داده میشود، اما به طور ویژه تلاش میشود که درتمام ساعات کار پایگاه، "واکسن برکت" برای تزریق وجود داشته باشد.

وی درخصوص اشخاصی که مایل هستند از خدمات این پایگاه استفاده کنند گفت: تمام افرادی که از نظر وزارت بهداشت شامل شرایط تزریق واکسن هستند، میتوانند هنگام ثبت‌نام در سایت واکسیناسیون عمومی متعلق به وزارت بهداشت، پایگاه اشراق رابه عنوان مرکز تزریق واکسن خود انتخاب کنند و طبق زمان‌بندی مشخص شده در سایت به این مرکز مراجعه نمایند و بین واکسن برکت و سایر واکسن‌های موجود یکی را جهت تزریق انتخاب بفرمایند.  

مظهری ساعت کار این مرکز را مشابه سایر مراکز واکسیناسیون عمومی اعلام و خاطرنشان کرد: البته ما به وزارت بهداشت اعلام آمادگی کرده‌ایم که میتوانیم ساعت کار این مرکز را جهت تزریق واکسن به تعداد بیشتری از مردم افزایش دهیم و هیچ مشکلی دراین زمینه نداریم.

وی افزود: در این پایگاه با استفاده از زیرساخت‌های موجود فرایند به گونه‌ای طراحی و پیاده‌سازی شده که موجب سهولت در خدمت‌رسانی و کاهش تجمع مراجعین می‌شود.


IMG20381234
تاریخ: سه شنبه 26 مرداد 1400  1:05 PM