به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ آقای ایرج حریرچی افزود: در حال حاضر از نظر میزان ابتلا، بستری و مرگ و میر‌های ناشی از بیماری کرونا یکی از بدترین شرایط کشور را از زمان شیوع این بیماری در ایران تجربه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد تخت‌های بیمارستانی اشغال شده و با افزایش بیماران بستری، رسیدگی به بیماران دچار چالش شده است، از مردم خواست دستورالعمل‌های بهداشتی مانند ماسک زدن، پرهیز از برگزاری دورهمی و مهمانی‌ها و عدم تردد‌های غیر ضروری را در کشور رعایت کنند.

حریرچی افزود:نداشتن اقدام مناسب دستگاه‌های اجرایی، بی‌توجهی به کرونا، مسائل معیشتی و ترجیحات فردی مانند انجام مسافرت باعث بروز شرایطی کنونی در کشور شده است.

این در حالی است که به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت گروه علمی ـ فرهنگی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۸ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۹۳ هزار و ۸۶ نفر رسید.

۴۵۸ فوتی کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته

 

از دیروز تا امروز ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۴ هزار و ۹۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۳۸۱ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۹۲ هزار و ۶۷۱ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون سه میلیون ۴۹۲ هزار و ۴۶۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۶ هزار و ۲۷۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۲۶ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۵۲۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۸۵ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهر در وضعیت نارنجی، ۵۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

تاکنون ۱۱ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۵۲۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۹۷۰ هزار و ۶۶۹ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۴ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۱۹۷ دُز رسید.

 

6813792_606
تاریخ: چهارشنبه 13 مرداد 1400  1:57 PM