مسؤول سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور از تلاش سازمان‌های جهانی برای الگو گیری شیوه کنترل و پیشگیری بیماری کرونا در ایران خبر داد و گفت: سازمان‌های جهانی در حال تماس و پیگیری هستند که جمهوری اسلامی ایران چگونه و با چه راهکاری توانسته با تمام مشکلات و تحریم‌ها در کنترل پاندمی کرونا موفق شود.

شاهین محمدصادقی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی در سراسر کشور موفقیت قابل محسوسی داشته، اظهار کرد: موفقیت طرح شهید سلیمانی در کشور زمانی خود را نشان می‌دهد که بسیاری از کشورهای پرادعا که امکانات و ادعای بیشتری دارند در کنترل ویروس کرونا درمانده‌اند.

وی با اشاره به کنترل نسبی اپیدمی کرونا در کشور در مقایسه با کشورهای توسعه‌یافته درگیری این ویروس افزود: بسیاری از کشورها ازجمله آمریکا با مرگ بالای چهار هزار نفر در روز در آتش کرونا در حال سوختن است اما کاهش مرگ‌ومیر ناشی از کرونا نشان داده این کشور با در پیش گرفتن راهکارهای موجود می‌تواند بر آن غلبه کند.

مسؤول سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به کنترل ویروس کرونا بیش از سطح انتظار در پیش‌بینی‌های جهانی گفت: پیش‌بینی‌ها دال بر این بود که در ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی تعداد جان‌باختگان ناشی از کرونا در ایران بالای ۱۰۰۰ نفر باشند اما خوشبختانه امروز شاهد هستیم که شمار جان‌باختگان ناشی از کرونا در ایران به مرز ۱۰۰ نفر نیز نمی‌رسد.

محمدصادقی از تلاش سازمان‌های جهانی برای الگو گیری شیوه کنترل و پیشگیری بیماری کرونا در ایران خبر داد و بیان کرد: سازمان‌های جهانی در حال تماس و پیگیری هستند که جمهوری اسلامی ایران چگونه و با چه راهکاری توانسته با تمام مشکلات و تحریم‌ها در کنترل پاندمی کرونا موفق شود.

وی بر لزوم تداوم طرح شهید سلیمانی در کشور و پرهیز از عادی انگاری توسط مردم تأکید کرد و گفت: با موفقیت‌های کسب‌شده نباید عادی انگاری کرد و سهل‌انگار بود چراکه شهید سلیمانی نیز هیچ کاری را نیمه‌تمام رها نکرده و تا حصول نتیجه کار را دنبال می‌کرد.

مسؤول سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با ابراز نگرانی از سهل‌انگاری و بی‌توجهی برخی‌ها در مواجهه با ویروس کرونا بیان کرد: امروزه کار ما در طرح شهید سلیمانی نیمه‌تمام است و ما بیم آن داریم که کنترل بیماری با سهل‌انگاری‌ها از دست خارج‌شده و آتش این بیماری به خرمن مردم بیفتد.

محمدصادقی بر لزوم دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با بیماری کووید ۱۹ تأکید کرد و افزود: باید پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و همچنین شناسایی بیماران، جداسازی افراد ناقل از سالم و همچنین حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در این طرح توسط مسئولان موردتوجه قرار بگیرد.

وی از آینده طرح شهید سلیمانی در کشور ابراز امیدواری کرد و گفت: اگر تمام مواردی که در طرح شهید سلیمانی به آن تأکید شده دنبال شود می‌توانیم به‌جرئت اعلام کنیم که میزان بیماری در کشور به صفر نیز نزدیک خواهد شد.

مسؤول سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی در استان گیلان با موفقیت روبه‌رو بود، تصریح کرد: گیلان در طرح شهید سلیمانی بسیار خوب عمل کرده و در رتبه‌بندی‌ها، گیلان به‌جرئت جزو استان‌های نخست در این رابطه است.

محمدصادقی همچنین به چالش‌های کرونایی گیلان اشاره کرد و افزود: گیلان با توجه به سیاحتی بودن و تراکم بالای آن پس از تهران و البرز و همچنین ازآنجاکه محل تردد بسیاری از استان‌ها نیز هست، به‌شدت می‌تواند گرفتار ویروس کرونا شود.

وی بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای سخت‌گیرانه محدودیت‌ها در گیلان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اینکه گیلان هم‌مرز با استان مازندران است و ۱۰ شهرستان استان همسایه آن در سطح قرمز بیماری قرار دارد، می‌طلبد که رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و همچنین پیگیری مسؤولان در این استان تشدید شود.

13991024000050_Test_PhotoN
تاریخ: پنجشنبه 25 دی 1399  1:04 PM