به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران ۲۲ بهمن را حادثه‌ای دانست که اهداف بعثت انبیاء و حرکت اولیا را در تاریخ بشریت تحقق بخشید و براساس فلسفه تاریخ و سنت‌های الهی آن را به ثمر نشاند.

خطیب جمعه موقت تهران افزود: اگر انقلاب اسلامی پیروز نمی‌شد امروز آمریکا و صهیونیسم جهانی بر همه جهان سلطه داشتند و همه چیز ما و همه کشور‌های منطقه در چنگال آن‌ها گرفتار بودند و سیاست، فرهنگ و اقتصاد ما صهیونیستی بود.

آیت‌الله امامی کاشانی گفت: روزی در شورای امنیت سازمان ملل تصمیم گرفتند که فلسطین باید به دو بخش عربی و یهودی تقسیم شود و بعد تصمیم گرفتند که ایران و صهیونیسم با هم برادر باشند و وقتی آیت‌الله کاشانی در مقابل این موضوع ایستادگی کرد ایشان را به لبنان تبعید کردند و زمینه را برای تحقق این هدف فراهم کردند.

خطیب جمعه موقت تهران افزود: کار به جایی رسید که در جهان عرب ایرانی را برادر صهیونیسم می‌دانستند و اعتقاد داشتند نفت ایران در خدمت صهیونیسم باشد و وقتی آن‌ها به دنبال بمباران کشور‌های عربی بودند هواپیما‌های آن‌ها در ایران سوخت می‌کردند و کشور‌های عربی بمباران می‌شد.

آیت‌الله امامی کاشانی گفت: همچنین از نظر اقتصادی صهیونیسم جهانی از نفت ایران در اقتصاد و ماشین جنگی خود استفاده می‌کرد و به شاه دستور می‌داد و شاه هم نوکری مقابل آمریکا بود و همه وسایل زندگی و کشاورزی اعم از گندم، برنج، مرغ و تخم مرغ به اسرائیل می‌رفت و در برابر ایران را به فروش نفت وابسته کردند و از طرف دیگر تولیدات گوسفند و حیواناتی که غذای مردم بود از بین بردند و با تقسیم اراضی، کشاورزی را هم از بین بردند و ایران را محتاج به خارج و از نظر غذا به صهیونیسم و آمریکا محتاج کردند.

خطیب جمعه موقت تهران افزود: از نظر علمی و فرهنگی هم در محیط دانشگاه‌ها ارزشی برای استاد و دانشجو قائل نبودند و فرهنگ دینی و حوزه‌های علمیه را تخریب کردند، حجاب را برداشتند و روضه را تعطیل کردند و همه این برنامه‌ها برای ایران و بعد برای تمام منطقه بود، اما به لطف خدا با پیروزی انقلاب اسلامی به جز معدودی از رهبران کشور‌های اسلامی که در مقابل آن‌ها تمکین می‌کنند همه ملت‌های مسلمان در مقابل صهیونیسم و آمریکا ایستاده‌اند.

آیت‌الله امامی کاشانی همچنین با اشاره به در پیش بودن ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) ایشان را الگوی بارزی برای همگان دانست و گفت: حضرت زهرا (س) معتقد بودند کسی که همسایه اش را اذیت کند و از شرش آسوده نباشد مؤمن نیست و کسی مؤمن است که یا زبانش به خیر باز شود و یا سکوت کند.

خطیب جمعه موقت تهران افزود: حضرت زهرا (س) معتقد بودند خدا افرادی را که بد دهن باشند و حرف‌های زشت بگویند دشمن می‌داند و حیا را جزو ایمان می‌دانند.

4489217_636
تاریخ: پنجشنبه 17 بهمن 1398  11:51 AM