شفقنا-عضو مجلس خبرگان رهبری احادیث موجود در باب انتظار را ۴ هزار و ۷۰۰ حدیث دانست و خاطرنشان کرد: اهمیتی که بحث مهدویت دارد، بحث توحید ندارد و دشمنی ها در این حوزه نیز بیشتر از توحید است.

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، آیت الله محمد امامی کاشانی پیش از ظهر امروز در همایش بین المللی «نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه ای» که در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه هیچ مسئله دینی به اندازه مسئله انتظار مخالف نداشته است، عنوان کرد: این مسئله برای شیعیان از مسائل حیاتی است.

او افزود: به قدری انتظار اهمیت دارد که علیه آن در ادیان مختلف حرکت های شبه علمی صورت گرفته و این امر را در مسیحیت و انجیل می توان دید.

عضو مجلس خبرگان رهبری نگاه مسیحیت به انتظار را ناقص دانست و تاکید کرد: مسیحیت با اینکه در انجیل از دگرگونی عالم و آمدن انسانی آسمانی خبر می دهد، اما از آن به نزول عیسی بن مریم در قیامت تفسیر کرده اند.

او با بیان اینکه اساتید اهل فن دانشگاه های غربی با عقاید و تفاسیر کلیسا مخالف هستند، مطرح کرد: آن ها عمدتا قائل بودند که فردی آسمانی در این عالم به عدل و داد خواهد پرداخت.

امامی کاشانی احادیث موجود در باب انتظار را ۴ هزار و ۷۰۰ حدیث دانست و خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰۰ روایت در باب این است که زمین نمی تواند از وجود امام خالی باشد، اما مابقی روایات موجود در باب مهدویت به معرفی امام زمان(عج) پرداخته و راه را برای ما روشن می کند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: انتظار تربیت کننده انسان بوده و منتظران فرج امام زمان(عج) برگزیدگان امت هستند؛ شهید حاج قاسم سلیمانی از نمونه همین برگزیدگان بود و خداوند متعال شهادت او را جهانی کرد.

آیت الله امامی کاشانی با تاکید بر اینکه باید توسل به امام زمان(عج) زیاد باشد، بیان کرد: این توسل و ذکر از طلاب بیشتر خواسته شده و اراده های پروردگار با همین ادعیه حاصل می شود، پیروزی انقلاب اسلامی و فرار کردن شاه از کشور از آثار همین دعا کردن ها بود.

امامی-کاشانی
تاریخ: سه شنبه 1 بهمن 1398  1:02 AM