کربلا - ایرنا - مسوول اطلاع رسانی و فضای مجازی ستاد اربعین از حضور نمایندگان ۴۵۰ رسانه خارجی و ۲۵۰ رسانه عراقی در مسیرهای راهپیمایی اربعین خبر داد و گفت: یک هزار و ۸۰۰ خبرنگار آیین روز اربعین حسینی را پوشش می‌دهند.

«محمد علی انوشه» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا به کربلا با اعلام این مطلب افزود: این خبرنگاران و رسانه ها یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مسیر اصلی پیاده روی اربعین را که از روز ۲۸ محرم از بصره آغاز شد، پوشش خبری داده اند و هم اکنون شمار زیادی از آنان در کربلا مستقر هستند.

به گفته او تعداد رسانه های حاضر در مراسم اربعین امسال ۲۰ درصد بیشتر از سال گذشته است.

انوشه اظهار کرد: نزدیک به ۶۵ واحد سیار تلویزیونی و فرستنده های ماهواره ای در عراق نیز به خبرنگاران حاضر در اینجا سرویس رایگان ارایه می کنند.

اربعین حسینی مصادف با ۲۰ صفر چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و یارانش با وفای ایشان است که امسال در عراق و ایران در روز ۲۷ مهر همزمان شده است.

هر ساله شیعیان زیادی از سراسر جهان بویژه از نقاط مختلف ایران و عراق به صورت پیاده برای زیارت مزار امام حسین (ع) عازم کربلا می شوند؛ این سنت از قدیم الایام در میان شیعیان مرسوم بوده اما در چند سال اخیر از مرزهای عراق فراتر رفته و به یک حماسه جهانی ده ها میلیونی تبدیل شده است.

 

156705033
تاریخ: چهارشنبه 24 مهر 1398  11:55 AM