به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «محمد حسن ابوترابی‌فرد» امروز (دوشنبه 21 مرداد) در خطبه‌های نماز عید قربان که در مصلی تهران برگزار شد در ابتدا به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اشاره کرد و با بیان اینکه همه آزادگان در دوران اسارت با عزت ایستادند و از انقلاب دفاع کردند، گفت: آنها در سالهای اسارت حتی یک بار پیام ندادند که ما خسته شده ایم. پیام آنها برای رزمندگان و مسئولان این بود که ما ایستادیم و ما مردان استقامت هستیم.

 

خطیب نماز عید قربان در ادامه با طرح این سوال که قدرت‌های جهانی چه شانی دارند که ملت ها را مقهور کرده اند؟، گفت: اروپا و انگلیس باید از ملت ایران درس بیاموزند و از شخصیت خودشان برابر آمریکا دفاع کنند. ملت ایران و جبهه مقاومت چه درس زیبایی از مدرسه ابراهیم آموخته‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) به ما درس قدرت آموخت، گفت: ایشان دنیای اسلام را برابر استکبار به جبهه قدرت تبدیل کرد.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه خطبه های امروز نماز عید قربان با اشاره به اقداماتی که در هفته های اخیر از سوی کشورمان در مقابل قدرت های استعماری و استکباری انجام شده است، گفت: اقتدار ملت ایران در این هفته‌های اخیر به نمایش گذاشته شد. سپاه پاسداران پهپاد آمریکا را سرنگون نکرد بلکه شخصیت پوشالی آمریکا را مورد هدف قرار داد و ابهت آمریکا را فروریخت.

 

وی خطاب به ابرقدرتان جهان گفت: شما اقتدار ملت ایران در هفته های اخیر را مشاهده کردید که چگونه به نمایش گذاشته شد. این کشتی انگلیسی نبود، این بریتانیای کبیر بود که برابر قدرت ملت بزرگ ایران احساس ضعف کرد، این راه ابراهیم و قدرت ابراهیمی است که دسیسه‌ها را به نردبانی برای قدرت و عزت ملت ایران تبدیل و آتش را گلستان می‌کند. این راهبرد قطعی جمهوری اسلامی ایران است که چهار دهه است در دنیای اسلام نهادینه شده است.

 

ابوترابی فرد با بیان اینکه رژیم صهیونیستی، آل سعود و رژیم آل خلیفه بر سر نیزه نشسته‌اند و قطعا محکوم به شکست و نابودی هستند، ادامه داد: این جان کلام رهبری که جان کلام قرآن است، اینکه ملت اسلام، ملت مستقل سوریه، عراق، حزب الله مقاوم لبنان و مردم یمن شما در راه ابراهیم خلیل الرحمان گام بر می دارید.

 

وی با بیان اینکه مقابله سازمان یافته و گسترده با منافع نامشروع و زیاده‌خواهی‌های آمریکا و نظام سطله الهام گرفته از مکتب ابرهیمی است، گفت: خلق قدرت و استفاده بهینه از قدرت، برای ارتقای جایگاه امت اسلام، به استقبال خطر رفتن با آرمان های بلند و مبانی مستحکم مبتنی بر دانش، اینها راهبرد ایران است.

 

ابوترابی فرد در ادامه خطبه های اکمروز نماز عید قربان به مسائل اخیر که در کشمیر رخ داده است نیز اشاره کرد و در این باره گفت: عقلانیت، مدیریت مبتنی بر اخلاق و علم وحدت کشور را خلق می کند، مبادا به سرنیزه روی بیاورید. ملت مسلمان کشمیر جزیی از امت اسلام است و هر حرکت غیرقابل دفاع و غیر اصولی با هر فردی از جامعه اسلامی، برخورد با امت اسلام است.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به زندگی مسلمانان و غیرمسلمانان در هند گفت: مسلمانان و غیر مسلمانان صدها سال است که با هم در شبه قاره هند زندگی مسالمت آمیز دارند، حاکمان باید این نوع زندگی را استحکام ببخشند.

 

وی با بیان اینکه منطقه ما ظرفیت تنش و نزاع را ندارد، افزود: ما دغدغه آرامش و امنیت در امت اسلام، صلح در شبه قاره هند و دغدغه همکاران، خواهران و برادارن خود در جهان اسلام را داریم.

 

ابوترابی فرد در پایان ابراز امیدواری کرد که دولتمردان پاکستان و هند در شبه قاره هند، با عقلانیت و دانش، زمینه حفظ حقوق انسان‌ها و مسلمانان به ویژه در کشمیر را فراهم کنند./

IMG13581864
تاریخ: شنبه 19 مرداد 1398  1:45 PM