مراسم تشييع پيكر مطهر ١٥٠ شهيد دوران دفاع مقدس هم اكنون با حضور جمع كثيري از مردم قدرشناس كشور و خانواده شهدا مقابل دانشگاه تهران آغاز شد.

به گزارش «شیعه نیوز»، پیکر این شهدا که ٣٥ نفر آنها هویتشان از طریق آزمایش DNA شناسایی شده با حضور خانواده و اقوامشان تشییع می شود اما همه مردم خانواده بقیه شهدایی هستند که همچنان پس از سالها که از پایان جنگ می گذرد گمنامند.


مادران و پدران چشم انتظاری که هنوز پیکر عزیزشان پیدا نشده به این مراسم آمدند به امید اینکه بویی از وجود فرزندشان را استشمام کنند.
خواهری در حال اشک ریختن میگوید: برادم سالهاست مفقودالاثر است و من امروز آمدم تا به عنوان خواهر تمام این شهدای گمنام برایشان اشک بریزم و خوش آمد بگویم که بعد از این همه سال به شهر و دیارشان بر گشتند.


فضا بسیار گرم است اما بیشتر از اینکه گرما متاثر تابش خورشید و تیرِ تابستان باشد از همدلی و قدرشناسی مردم گرمی بر می خیزد.
بوی اسپند محیط را معطر کرده و در یادت همان ایامی که مردم روزهای اعزام، رزمندگان و مردانشان را با آتش و اسپند به جبهه بدرقه می کردند، تداعی می شود.


فرقش این است که آن روزها جوانان مردم با اتوبوس ها میرفتند اما حالا با کامیون ها بر می گردند.
در میان این ١٥٠ تن ٣٥ نفرشان از گمنامی درآمدند و مادرشان حالا دیگر چشم از در برخواهند داشت. حالا شب های جمعه دیگر بر مزار خالی اشک نخواهند ریخت.


شنبه نیز پیکر شهدا قرار است در دیگر استانهای کشور روی دستان مردم تشییع شود.


247824_215
تاریخ: چهارشنبه 5 تیر 1398  11:22 AM