به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام «محمد جواد حاج علی اکبری» جمعه  20 اردیبهشت‌ماه  در خطبه‌های دوم (سیاسی) نماز جمعه تهران با اشاره به تصمیم شورای عالی امنیت ملی و رئیس جمهور در مقابل با بدعهدی آمریکا و کم‌کاری دولت‌های اروپایی اظهار داشت: این اقدام طبق بند 25 و 26 قرارداد برجام و یک اقدام کاملا حقوقی بود، البته این اقدام باید سال گذشته بعد از پاره شدن برجام توسط آمریکا صورت می‌گرفت و با تاخیر این اقدام صورت پذیرفت ولی امید است با صلابت گام‌های بعدی با زمان‌بندی و بدون تاخیر برداشه شود.

 

وی ادامه داد: از آمریکا توقعی وجود ندارد اما از اروپا انتظار می‌رود که در رفتار خود تغییر ایجاد کند و عصبانیت امروز آنها نشان از صلابت ایران در اقدام خود دارد، واقعیت میدان و شرایط عمومی و آرایش جنگی علیه ایران اسلامی است، دشمن به دنبال جنگ اطلاعاتی، سیاسی، روانی، فرهنگی و اقتصادی با ماست.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: دشمن به دنبال یک جنگ روانی برای اختلال در اذهان عمومی است و می‌خواهند نشان دهند وضعیت مردم ما بحرانی است و شرایط ما شبیه شرایط زندگی مسلمانان شبه ابی طالب است که مقایسه‌ای سخت اشتباه است.

 

حاج علی اکبری یادآور شد: امروز ما در شرایط جنگ احزاب زمان پیامبر اکرم(ص) هستیم؛ شرایطی سخت اما امید بخش، دشمن آخرین نفس‌های خود را می‌کشد و اقدامات آنها نشان می‌دهد که جبهه کفر آخرین نفس‌های خود را می‌زند.

 

وی افزود: در جریان جنگ احزاب طراحی مشترک مشرکین و یهودیان یک ائتلاف مشترک را ایجاد کرد و راهبرد اصلی آنها ارعاب، شایعه‌پراکنی و هراس‌افکنی بود و با ابزار فشار اقتصادی سعی در از هم پاشیدن مسلمانان داشتند و در این میان خیانت‌های داخلی نیز کار را سخت ‌تر می‌کرد، جریان نفاق در جامعه سیاه‌نمایی و بزرگنمایی دشمن را به همراه داشت.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران ابراز داشت: خطاب به مردم در آن زمان می‌گفتند اینجا دیگر جای زندگی نیست و باید از این شهر رفت و یا سازش کرد اما همه مردم بر سخنان پیامبر(ص) تکیه کردند، نهایتا کفر و ایمان در مقابل هم قرار گرفت و در میدان جنگ علی بن ابی طالب به میدان رفت و ضربت نهایی را به دشمن زد.

 

حاج علی اکبری بیان کرد: امروز ملت مومن و علوی ما به نیابت از جریان ناب مومنان در این میدان است و آمریکا و اسرائیل همچون عمر بن عبدود هستند که در مقابل وحدت یکپارچه مردم ایران گردن آنها خواهد شکست. جبهه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا رفتارهای از خود نشان می‌دهد که مشخص است که کشتی تدبیر آنها به گل نشسته است و این فریادهای امروز آنها در اصل فریادهای یک دیو در حال مرگ است.

 

وی خاطرنشان کرد: در این روزها اعتبار آمریکا به مثابه حضور ترامپ در حال از بین رفتن است، پیمان‌شکنی و بدعهدی از سوی آمریکا در برجام و خروج آنها از پیمان‌هایی که با کشورهای دیگر نیز داشتند نشان می‌دهد رفتارهای رئیس جمهور آمریکا غیرعادی است.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: هندسه قدرت در جهان به نفع مقاومت و انقلاب اسلامی در حال تغییر است، نمونه آن را در ونزوئلا می‌توان دید، همانطور که شاهد هستید آمریکا در آنجا با شکست مواجه شد، فرمول مبارزه و مقاومت را ملت ایران به ملت‌های آزاده جهان تعلیم داده است، آمریکا به رغم همه اجماع‌های جهانی نتوانسته دنیا را علیه ما را بشوراند.

 

رئیس ائمه جمعه کشور تصریح کرد: مردم اروپا آمادگی هزینه دادن بیشتر از این را ندارند، انگلیس و فرانسه امروز همه درگیر اتفاقات جدید هستند، اگر اروپا بخواهد منافع خود را در برجام حفظ کند باید با ایران همراه شود و اگر بخواهد به سمت آمریکا برود هم با شکست مواجه می‌شود و منافع آنها از بین می‌رود.

 

حاج علی اکبری گفت: منطقه خاورمیانه به خاطر موقعیت ویژه و منافع اقتصادی آن بیشترین هزینه را داده است اما یک حسرت بزرگ در دل آمریکایی‌ها به خاطر همین مقاومت ماند و امروز آمریکا در این منطقه متحد باوفا ندارد، رژیم‌های پوسیده و روبه زوال مثل آل‌سعود که با مردم خود ارتباط ندارند و اخیرا هم در شهادت 37 نفری که با روش زشتی کشته شدند این موضوع را نشان دادند.

 

وی اضافه کرد: آمریکا در یمن 4سال است که هزینه می‌‎کند اما کشتی آنها به گل نشست، هدف آمریکا و عربستان این بود که یک هفته‌ای یمن را تصرف کنند اما 4سال است که یمنی‌ها در حال مقاومت هستند. از طرفی دیگر داعش را مولود کردند اما آنها هم در نهایت نفس‌های آخر خود را می‌زند، امروز مقاومت در منطقه رسوخ کرده است و مقاومت از سمت مردم به دولت‌ها نیز کشانده شده است.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران ابراز کرد: رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط است و طرح پوسیده معامله قرن هم برای آنها به جایی نرسید و نمونه رسوایی جدید آنها در غزه دیده شد، فتح بزرگ مقاومت در آنجا شکل گرفت و کمتر از 48ساعت این رژیم به آتش بس کشانده شد و شرایط خودش را به آنها تحمیل کرد و این نشان می‌دهد از قدرت افسانه‌ای رژیم صهیونیستی خبری نیست.

 

حاج علی اکبری بیان کرد: پرچم مقاومت در منطقه و سطح جهان دائما منحنی را به سمت رشد می‌برد، شاخص‌های اقتصادی، امنیتی، علمی و تامین زیرساخت‌ها در این چهل سال در ایران براساس همین مقاومت شکل گرفته است.

 

وی با اشاره به سیل اخیر اذعان داشت: آخرین امتحان مردم ایران سیل اخیر بود، با آن قوت و فراگیری چه حماسه‌ی بزرگی شکل گرفت، مردم، هلال‌احمر نیروهای مسلح از همه‌ی عناصر مومنی وارد میدان شدند و یک کار بزرگ را رقم زدند، مردم و مسئولین با همکاری خود کیلومترها سیل بند زدند و نگذاشتند شهرها آسیب ببیند.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: مسئولین و مدیران شایسته ما در قوای گوناگون در آنچه در سیل وعده دادند عمل کنند چون کم‌کم شرایط برای این مناطق ویژه‌تر می‌شود، یک خواهش هم داریم مسئولین و مدیران محترم در جریان سیل دیدید مردم چگونه با شما همراه شدند پس در این جریان اقتصادی که احتکار کننده‌ها، نفوذی‌ها و منافقین حضور دارند می‌توانید از مردم کمک بگیرد.

 

حاج علی اکبری خطاب به مسئولین گفت: جلوی سیل گرانی را بگیرد، مردم ما می‌دانند این جریان قابل مدیریت است و راه حل دارد و از جوانان مومن انقلابی کاردان استفاده کنید، مردم حاضرند آنچه هزینه عزت‌شان هست بدهند اما هزینه تنبلی و سوء مدیریت‌ها را که نباید بدهند./

IMG15351879
تاریخ: پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398  1:20 PM