به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان به مناسبت سوگواری دهه آخر ماه صفر که درحسینیه بنی‌الزهرا(س) برگزار شد، گفت: گناهان ظاهر و باطن و مال حرام همچون آتش هستند که وقتی پرده دنیا برداشته شود انسان به آتش بودن آن پی خواهد برد.

استاد حوزه علمیه و مفسرقرآن کریم افزود: خداوند در قرآن کریم فرموده است که هرکس می‌خواهد مرا اطاعت کند از پیامبر(ص) اطاعت کند، تا امروز پیامبراسلام(ص) شناخته نشده است. پیامبر(ص) با همه هویت خود در امیرمومنان امام علی(ع) تجلی پیدا کرده و امیرمومنان امام علی(ع) نیز در حسنین(ع) تجلی کردند که همه هستی زیر منت آنهاست.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با استناد به این سخن دانشمندان غربی که همه ساختمان اولین موجود ذره بینی غیرقابل مشاهده از نور بوده است، عنوان کرد: قرآن کریم آدرس این ذره نور را داده و آن خلقت نور پیامبر(ص) بوده است که امروز همه عالم مدیون است.

این مفسر قرآن کریم افزود: تمام هستی سر سفره هویت حضرت محمد(ص) هستند، آنجا که قرآن فرموده وجه الله منظور از وجه رسول‌الله(ص) است که به هر طرف رو کنید به حضرت محمد(ص) رو کردید، امام محمد باقر(ع) در این زمینه فرمودند وجهی که خداوند در قرآن از آن نام برده پیامبر(ص) و اهل بیت ایشان هستند.

وی با بیان اینکه خداوند در قیامت به حضرت محمد(ص) فرصت می‌دهد تا هر کس را که دوست دارد شفاعت کند، ابراز کرد: هر کس در قیامت جهنم برود به خاطر روی گردانی از حضرت محمد(ص) است. همه در ذات، خلقت، عمر، روزی  سائل حضرت پیامبر(ص) هستند.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه ایمان دو نیم است، گفت: نیمی از آن صبر و ایستادگی در مقابل تمام گناهان ظاهر و باطن است، اگر کسی بگوید نمی توانم گناه نکنم دروغ می گوید. نیمه دیگر ایمان شکر است. قرآن مجید شکر را اینگونه معنی می کند اگر می خواهید بنده شاکر باشید به تمام دستورات من عمل کنید.

مفسر قرآن کریم در تبین شکر اظهار کرد: شکر یعنی انسان اعضای بدن خود از چشم، گوش و دست و پا، زبان و نعمت‌های دیگر را در مسیری که خداوند دستور داده استفاده کند، اگر همه مردم دنیا اعم از مسلمانان و غیرمسلمانان به این دستور عمل کنند کره زمین همچون بهشت می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دادگاه قیامت بسیار سخت است برای کسانی که به دستورات الهی عمل نمی‌کنند.

IMG11415024
تاریخ: یکشنبه 13 آبان 1397  1:24 PM