خبرگزاری شبستان، گروه سیاسی: حجت الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در خطبه های نماز عبادی- سیاسی جمعه با بیان اینکه اهل تقوا بهشت را در اختیار دارند، اظهار کرد: تقوا نزدیک ترین راه برای دستیابی به جنت الهی است، اکنون هم بهشت و هم جهنم وجود دارند و خوش به حال آنهایی که درس تقوا را می‌بینند و چشم باطن‌شان باز است.

 

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکه تقوا یعنی انسان حواسش جمع باشد و در گودال جهنم نیفتد، گفت: امام حسین(ع) در پاسخ احوالپرسی شخصی فرمود: من حالتی دارم که قدرت خدا و جلال خدا من را احاطه کرده است. هیچ وقت تنها نیستم و آن قدرت خداست و هرجا باشم این قدرت با من است.

 

وی ادامه داد: اما ... ما که داریم شب و روز را یکی پس از دیگری از دست می دهیم باید بدانیم مرگ در تعقیب ماست و بالاخره بعد از این تعقیب ما را دستگیر می کند. انسان قدرت فرار از چنگ مرگ را ندارد. ای کاش ما هم سراغ مرگ را بگیریم و با او دوست شویم و مرگ ما وصال و هم نشینی با پیامبر(ص) و ائمه(ع) و استقرار در بهشت برین باشد؛ این معنای تقوا را نشان می دهد.

 

صدیقی در تعریف پل صراط که قرآن به آن اشاره دارد، بیان کرد: با این پل از روی جهنم عبور می‌کنیم تا به بهشت برسیم، لذا اگر در عبور غفلت کنیم به جهنم می‌افتیم. این مثال برای قضات است. قضات در لبه جهنم قرار دارند و اگر غفلت کنند باید بدانند حق‌الناس قابل گذشت نیست.

 

خطیب جمعه این هفته تهران تاکید کرد: همه ما ممکن است درگیر این مسیر شویم گاهی با زبان و گاهی با جسم و گاهی به شیوه دیگر لذا باید متوجه خطر راه باشیم که تمسک به خدا و کشتی اهل بیت(ع) راه این مراقبت است. تقوا، مراقب همه اعضا و جوارح است، مراقبت از برخوردها با دوست و دشمن.

 

 

وی ادامه داد: آیا سراغ دارید کسی را که 5 دقیقه به جان دادن و شب اول قبر خود فکر کند؟ به عاقبت کارهایش فکر کند؟ محاسبه ای نسبت به گذشته داشته باشد؟ تقوا هم مراقبه است هم محاسبه است. اطاعت پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) و اطاعت از علم و عالم در قرآن سفارش شده و تبعیت ناآشنا از آشنا و نابلد از بلد در طول تاریخ وجود داشته است. از این رو، رهبری و حاکمیت جامعه نمی‌تواند بیش از یک نفر باشد و این قانون همه تاریخ است.

 

صدیقی با اشاره سیره نبوی و ائمه(ع) ابراز کرد: قبل از رحلت، پیامبر(ص) زمامدار امور و حکومت بودند و پس از ایشان امیرالمومنین(ع)، این پرچم را به دست گرفتند. در مساله نیابت حضرت حجت(عج) این عقل است که اقتضاء می کند.

 

وی اضافه کرد: از یک موسسه تا وزارتخانه و مدرسه به مدیر نیاز دارد. اراده واحد، وحدت می آورد لذا امامت در بیان حضرت امیر(ع) و حضرت فاطمه(س) منشا وحدت نامیده شده است. در مورد دیگر افراد و تبعیت از آنها برای مثال تبعیت از پدر و مادر که واجب است یا تبعیت از رییس جمهور، وزیر و امام جمعه و باید آنچه را که می خواهند به دین عرضه کنیم و اگر چیزی جز شرع بود، تبعیت نکنیم.

 

صدیقی، با اشاره به ماجرای غیبت حضرت یوسف(ع)، بیان کرد: غیبت ایشان باعث از بین رفتن برکت شد، برادران اش نمی دانستند آنکه مایه حیات و عزت‌شان است، حضرت یوسف است و نتوانستند او را تحمل کنند. به حضرت پناه بردند و گفتند ما کم گذاشتیم تو برای ما کم نگذار. ما باید به سنگر صبر و استقامت پناهنده شویم. نماز خم و راست شدن نیست،  هرجا کم آوردید سراغ نماز، دعا و صبر بروید.

 

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به اهمیت مطالعه «صحیفه سجادیه»، تصریح کرد: گریه بسیار بر مصائب سیدالشهداء(ع) سیره امام سجاد(ع) است، چنان که بر سر سفره گریه می‌کردند، هنگام ذبح گوسفند می گریستند، و... ایشان در عاشورا و پس از آن مصیبت‌های فراوان دید. اتمام پروژه عاشورا با امام سجاد(ع) بود.

 

صدیقی با تاکید بر لزوم پرهیز از گناه، تصریح کرد: موشک های عزت‌بخش ما سران داعش را در عمق سوریه و بیخ گوش آمریکایی‌ها به درک فرستادند. این اقدام پیام قدرت بود و این پیام بود که اگر امنیت می‌خواهید باید در کنار ایران و در سایه ایران باشید و حواستان جمع باشد که طبق فرموده رهبر معظم انقلاب دوران بزن در رو تمام شده است یکی بزنید 10 تا می‌خورید.

 

خطیب موقت جمعه تهران با تبریک این جلوه قدرت به فرماندهان سپاه، رهبر معظم انقلاب و مردم، تاکید کرد: نماز شکر بخوانید؛ رهبر فرزانه انقلاب روز پنجشنبه نقشه راه را ترسیم کردند. حضور 100 هزار بسیجی در ورزشگاه آزادی برای دومین بار نقطه عطف شد. اولین نقطه عطف هم دوران دفاع مقدس بود. تاریخ جز در دوران کربلا چنین فعالیت هایی را به خود ندیده بود. امروز رهبر ما و جوانان ما گره‌های غیر قابل باز شدن مانند انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و مقابله با منافقین و مقابله با فتنه را باز کرده اند. این جوانان ذخیره امام زمان(عج) هستند. امیدواریم این جوانان سرافراز از هر جبهه ای بیرون بیایند و حتی جوانانی که کمی ریزش دارند را از منجلاب و بدبختی نجات دهند.

 

صدیقی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در پایان صحبت‌های دیروز خود به جوانان تاکید کردند که دشمن را حس کنند. گفتند راه ما صاف نیست و قرار است از عقبه‌ها بالا برویم. دشمنان ما با همه نیرو و توان به میدان آمدند. مسئله مورد تاکید دیگر ایشان استقامت است، باید همانند هشت سال دفاع مقدس که استقامت کردید اکنون هم در مقابل جنگ رسانه ای بایستید. رهبری معظم با نقل این حرف ابلهانه رییس جمهور نادان آمریکا که «سه ماه صبر کنید کار نظام تمام است» گفتند: مشکل وجود دارد اما بن بست هرگز. اگر قدرت اسلام، وحدت و استقامت داشته باشیم باز هم به لطف خدا آمریکا شکست خواهد خورد.

 

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکه بی ثباتی در امر اقتصاد، ارز و خودرو کام مردم را تلخ کرد، گفت: کاهش قیمت ها و افتادن در سیر نزولی قیمت ها نشان می دهد این مسئله جعلی و کار دشمن است. مقام معظم رهبری بیش از 10 هزار هسته جهادی در کشور معرفی کردند. مجریان به این افراد توجه کنند. در رابطه با موضوع کامیون‌دارها نیز این مطلب می توانست مدیریت شود تا به اینجا نرسد. تمام کسانی که باعث این امر شدند گناهکار هستند. وزارت راه باید به وظیفه خود عمل کند و به جای حرف‌های بی ربط به کار خود سامان دهند. کامیون داران هم باید حواسشان باشد که ابزار دشمن نشوند.

 

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: پلیس‌ همیشه در سنگر بوده و هیچ وقت نیست که در جبهه آماده نباشد. پلیس امنیت، پلیس راه برای برقراری نظم و امنیت شب و روز ندارند. وزیر محترم آموزش و پرورش در مورد سند تحول مواردی را بیان کردند. ایشان حتما اطلاع دارند در برخی مدارس هنجارشکنی‌هایی مشاهده می شود. لازم است حیا و عفت به صورت چشمه های حیات به مدرسه ها تزریق و آموزش داده شود و ما این توقع را از ایشان داریم.

IMG15005700
تاریخ: پنجشنبه 12 مهر 1397  1:53 PM