کتاب ارزشمند شیطان و اهل تقوا اثر ارزشمند مفسّر، محقق و پژوهشگر علوم و معارف اسلامی استاد حسین انصاریان میباشد که در سال 93 به رشته تحریر در آمده است.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان، در این كتاب كه پیاده شده متن سخنرانی های استاد انصاریان می باشد، دیدگاه های ایشان در مورد ماهیت لزوم شناخت شیطان و ترفندهای او و ویژگی های اهل تقوی بیان گردیده است.


در ابتدای این کتاب ارزشمند، مباحثی در مورد اهمیت قرآن به عنوان معلم بزرگ انسان ها و لزوم بهره گیری از این كتاب آسمانی برای رشد و تكامل مطرح شده است و سپس با رویكردی قرآنی به شناسایی شیطان به عنوان دشمن درجه یک انسان و انسانیت پرداخته می شود و نقش تقوی در زندگی به ویژه در خنثی كردن ترفندهای شیطان برای گمراه كردن انسان مورد تجزیه و تحلیل قرآنی و روایی قرار می گیرد.


استاد انصاریان در کتاب «شیطان و اهل تقوی» آورده است؛ گزینش شیطان به جای خدا، نقش گناه در نفوذ شیطان در قلب انسان، مصادیق مختلف شیطان و راه كارهای او برای فریب انسان، درجات و كاركردهای تقوی در زندگی انسان و آثار پرهیز از گناه از مباحث مهم دیگر مطرح شده در این نوشتار می باشد.


این اثر فاخر در 34 بخش و 586 صفحه مطالب ارزشمندی را از جمله؛ «تعلیم قرآن، بهترین راه شناخت معارف»، «مقام معلم و متعلم قرآن»، «شناخت شیطان بر اساس قرآن»، «ارزش تقوا»، «اثرات تقوا در زندگی»، «گناهان ظاهر و باطن»، « ضلالت در گزینش شیطان به جای خدا»، «دشمن شناسی»، «سزای شیطان»، «شیطان مالی»، «اغوا»، «درس مناجات»، «هلاکت مردم»، «وسواس خناس»، «تقوای عملی»، «دارایی موجودات عالم از مایه تقوا»، «تقوای متقین»، «وصیت نامه»، «ارزش تقوا»، «کتاب هدایت»، «تقواپیشگان»، «حب مقام، سبب غصب خلافت»، «معیت پروردگار» در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.
«لباس تقوا»، «حقیقت تقوا»، «سفارش به تقوا»، «شیطان از دیدگاه قرآن»، «حقیقت شیطان»، «شیطان درون انسان»، «انسان در برابر شیطان»، «عدم سلطه و قدرت شیطان»، «عالم تکوین و عالم تشریع» و «عظمت کعبه و انسان» از جمله دیگر عناوین این کتاب ارزشمند می باشد.


کتاب شیطان و اهل تقوا با موضوع اخلاق اسلامی در قطع وزیری و با شماره رده دیویی: 02907467 و شابک : 9-90-2939-964-978 توسط نشر دارالعرفان پیش از این نیز چاپ و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.


علاقه مندان برای تهیه این اثر گرانسنگ می توانند به فروشگاه مجازی نشر دارالعرفان به نشانی http://ketabja.ir/product-category/hossein-ansarian-books/ مراجعه و یا با شماره 02537740427 تماس گیرند.

انتهای پیام /


منبع : پایگاه عرفان

128368_Untitled-11
تاریخ: سه شنبه 9 مرداد 1397  1:30 PM