به‌منظور انس و الفت بیشتر کودکان و نوجوانان با مساجد و نمازهای جماعت و جهت‌دهی استعدادهای درخشان به سمت و سوی نغمات دینی، مکبران و مؤذنان کودک و نوجوان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران شناسایی و تکریم می‌شوند‌.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از ایکنا، ملوک سیدآبادیدبیر اجرایی سومین «جشنواره بچه‌های محراب» و رئیس فرهنگسرای اخلاق با توجه به نقش مکبران و موذنان در هر چه با شکوه‌تر برگزار شدن فریضه الهی گفت: «اذان گو» با لحن و صوت زیبای خود، توجه نمازگزاران را به نقطه مرکزی اجتماع رحمانی جلب می‌کند و «مکبر» نیز با اعلام تکبیره الاحرام، لحظه اتصال به قرب الهی را فریاد می‌زند و همگان را به رعایت آداب نماز دعوت می‌کند.

سیدآبادی اضافه کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در راستای تجلیل و تکریم و اشاعه سنت حسنه اذان‌گویی و مکبری، سومین «جشنواره بچه‌های محراب» را بین پسران در دو رشته مکبری(رده سنی ۸ تا ۱۲ سال ) و مؤذنی(رده سنی ۱۲ تا ۱۶ سال ) در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار می‌کند.

دبیر اجرایی سومین «جشنواره بچه‌های محراب» ادامه داد: همزمان با حلول ماه مبارک رمضان، فراخوان و مکاتبه با ائمه محترم جماعات و مسئولان فرهنگی مساجد توسط مدیریت فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه انجام شده تا مشخصات مکبران و موذنان کودک و نوجوان مساجد شهر تهران تا ۲۲ خردادماه سال جاری گردآوری شود .

وی عنوان کرد: پس از حصول مشخصات مکبران و مؤذنان مناطق مختلف شهر تهران، در بازه زمانی ۲۸ خرداد تا ۱۴ تیرماه، مرحله داوری در یکی از مساجد محوری هر یک از مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، با حضور داورانی که با همکاری فرهنگسرای قرآن انتخاب می‌شوند، مکبران و مؤذنان هر منطقه بر اساس شاخصه‌هایی از جمله صوت و لحن، صحت قرائت و فصاحت و رعایت ترتیب، ارزیابی و رتبه‌های اول تا سوم مناطق در رشته‌های مکبری و مؤذنی مشخص می‌شوند و هدیه‌ای فرهنگی همراه با گواهی حضور یکایک کودکان و نوجوانان شرکت‌کننده در مرحله داوری داده می‌شود .

به گفته سیدآبادی، آیین اختتامیه و اهدای هدایای مکبران و مؤذنان برگزیده هر منطقه با حضور رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شخصیت‌های فرهنگی مذهبی، مدیران فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه و رؤسای فرهنگسراها در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می‌شود و به ۱۲۰ مکبر و مؤذن برگزیده مناطق ۲۲ گانه شهر تهران لوح تکریم و جوایزی اهدا می‌شود.
دبیر اجرایی سومین «جشنواره بچه‌های محراب» از تمامی کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۲ سال و مؤذن ۱۲ تا ۱۶ سال دعوت کرد به نزدیک‌ترین فرهنگسرای محل زندگی خود مراجعه و برای حضور در این جشنواره ثبت نام کنند.

دبیرخانه سومین «جشنواه بچه‌های محراب» در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، جنب بوستان گلزار، طبقه چهارم، فرهنگسرای اخلاق واقع و شماره ۳۳۳۵۵۰۳۶ آماده پاسخ‌گویی به سوالات علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره است.

سومین-جشنواره-بچه-های-محراب-برگزار-می-شود
تاریخ: سه شنبه 1 خرداد 1397  1:57 AM