به گزارش خبرنگار مسجد و کانونهای مساجد خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی همزمان با 18 اسفند سالروز تاسیس کانون های مساجد کشور با حضور در خطبه های پیش نماز جمعه تهران به تشریح فعالیت این کانون‌ها پرداخت.

 

وی گفت: امروز 18 اسفندماه همزمان با بیست و پنجمین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد است، ستاد عالی کانون های مساجد در سال 1371 از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن تاسیس شد و اکنون 24 هزار باب از این کانون‌ها در سراسر کشور فعال هستند و برنامه ریزی ما برای این کانون ها در افق 1414 بر اساس، خانواده محوری و مسجدپایه است.  

 

 دبیر ستاد عالی کانون های مساجد کشور با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام (ص) گفت: کودکان و نوجوانان، مخاطبان اصلی کانونهای مساحد در افق 1414 هستند.

 

ارزانی با تاکید بر برنامه ریزی گسترده ستاد عالی کانون های مساجد برای جذب کودکان و نوجوانان، گفت: این رویکرد برگرفته از تاکید امام صادق (ع) بر توجه به کودکان و نوجوان و جوانان است.

 

وی گفت: بهره مندی از فضای مجازی در افق 1414 هدف گذاری دیگر ما است که براساس آن بچه های مسجد و کانون های فرهنگی هنری مساجد، از طریق این فضا برای تحقق همزیستی اجتماعی مومنانه در مساجد تلاش می کنند.

 

دبیر ستاد عالی کانون های مساجد کشور، افزود: استفاده از قالب فرهنگ و هنر رویکر دیگر ما در افق 1414 است و معتقدیم هنر باید در اختیار آموزه های دینی باشد، همانطور که استاد فرشچیان به بنده فرمودند خدمت به اهل بیت (ع) خستگی ندارد و مطمئنا تا آخر عمر می توانم در خدمت سیدالشهدا (ع) باشم.


ارزانی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب درباره کانون های فرهنگی هنری مساجد و لزوم فراموش نکردن آن‌ها، گفت: باید در آستانه سال جدید به همان اندازه که به فکر خانه تکانی منازل‌مان هستیم، به فکر خانه تکانی دل و جان‌مان نیز باشیم که ارتباط و پیوند با مسجد، بهترین راهکار برای این موضوع است.

IMG15523209
تاریخ: پنجشنبه 17 اسفند 1396  1:45 PM