شفقنا- حضرت آیت الله نوری همدانی گفت: امام جمعه باید از حیث علمی، تقوا، بیان، مردمی بودن و ارتباط با همه طبقات ممتاز بوده و از وابستگی به حزب، گروه و جناح پرهیز کند و فقط تابع سیاست ولی فقیه باشد.

به گزارش شفقنا، این مرجع تقلید در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رئیس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، نهاد امامت جمعه را مهمترین نهاد روحانیت دانست که واسطه بین نظام و رهبری و حوزه های علمیه با مردم می باشد.

او با تجلیل از خدمات حجت الاسلام والمسلمین تقوی، ریاست سابق این شورا تاکید کرد: نماز جمعه جایگاه بسیار مقدسی می باشد و باید از این فرصت استفاده کرد.

آیت الله نوری همدانی در ادامه افزود: امام جمعه باید از حیث علمی، تقوا، بیان، مردمی بودن و ارتباط با همه طبقات ممتاز بوده و از وابستگی به حزب، گروه و جناح پرهیز کند و فقط تابع سیاست ولی فقیه باشد و نظرات رهبری را تبیین و بیان نماید تا همه اقشار بتوانند با او مربوط باشند.

او تصریح کرد: امام جمعه باید در طول هفته مطالعه کند تا پاسخگوی نیازهای مردم باشد و همچنین همیشه در بین مردم باشد تا مشکلات آنان را درک نماید.

این مرجع تقلید با اشاره به آیات و روایات، نماز جمعه را محلی برای آمادگی در برابر دشمن معرفی کرد و گفت: اینکه در نماز جمعه سلاح به دست میگیریم و در محراب می ایستیم و محراب هم از حرب یعنی مقابله و آمادگی در برابر دشمن، یعنی آمادگی در مقابل بدخواهان اسلام و اینکه دو خطبه خوانده میشود یکی خود سازی و توصیه به تقوی فردی خود امام و تقوی اجتماعی و خطبه دیگر سیاست به معنای زمان شناس بودن، ایجاد بصیرت و آگاهی از اوضاع زمان و جهان و حوادث آن در هفته ای که از جمعه قبل گذشت تا این جمعه و همچنین حوادث تا جمعه بعد را پیش بینی و تحلیل کردن و بصیرت و آگاهی مردم را بیشتر نمودن است.

او حفظ و حراست از انقلاب و نظام و ارزشهای را یک اصل مهم خواند و با اشاره به سوابق حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری ابراز داشت: با توجه به مدیریت و شایستگی و اخلاص شما امیدوارم در این عرصه موفق باشید

IMG_7904-copy
تاریخ: پنجشنبه 19 بهمن 1396  1:36 PM