خبرگزاری شبستان: استاد حسین انصاریان گفت: حضرت فاطمه(س) از نظر علمی هم وزن آیات قرآن است هم تراز با ایشان کسی  نیست.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، استاد حسین انصاریان، دانشمند فرزانه به مناسبت بزرگداشت ایام فاطمیه در  هیأت محبان‌الزهرا(س) تهران به سخنرانی پرداخت و گفت: آثار علمی باقی‌مانده از حضرت زهرا(س) با توجه به عمر کوتاه ایشان دریای بی‌کرانی است که ساحل ندارد.
 وی اظهار داشت: برخی بر این تصور هستند که از حضرت زهرا(س) تنها یک خطبه به جا مانده است، در حالیکه همان یک خطبه ذره‌ای از دریایی بینش و آگاهی ایشان است که کتاب‌های زیادی در تفسیر آن نوشته شده است.
این مفسر قرآن کریم حضرت فاطمه(س) را از نظر علمی هم وزن آیات قرآن دانسته و عنوان کرد: پیامبر(ص) در شان حضرت فاطمه(س) فرمودند هم وزن ایشان کسی نیست.
استاد انصاریان با اشاره به آیاتی از سوره رعد، بیان داشت: خداوند در این سوره خطاب به منکران رسالت پیامبر(ص) می‌فرمایند: من شاهد اول نبوت تو هستم در کنار من شاهد دیگری هم هست که علم کتاب در نزد اوست، براساس روایات و تفاسیر همه می‌دانیم که علم کتاب نزد امیرمومنان علی(ع) است.
استاد حوزه علمیه با اشاره به مقام امیرمومنان علی(ع) که خداوند شهادت او را درباره رسالت پیامبر(ص) در کنار شهادت خود قرار می‌دهد، گفت: امیرمومنان علی(ع) با وجود اینکه منبع علم بودند گاهی نزد حضرت فاطمه(س) آمده و از ایشان در زمینه علم کسب فیض می‌کردند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: روز قیامت خداوند خطاب به حضرت زهرا(س) می‌فرمایند: ای محبوب من درهای بهشت باز است داخل شو، حضرت حاضر نمی‌شوند تنها وارد بهشت شوند خداوند به احترام مقام این بانوی بزرگ می‌فرمایند هر که را می‌خواهی با خود ببر.

 

 

103051_102940_photo_2017-02-11_11-12-51
تاریخ: یکشنبه 1 اسفند 1395  1:12 PM