به گزارش خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، مسجد هدایت در مجاورت ساختمان پلاسکو تهران از بعدازظهر حادثه آتش‌سوزی و فروریختن این ساختمان، فعالیت گذشته خود را از سرگرفت و صرفا نماز جماعت ظهر و عصر روز پنج‌شنبه 30 دی در آن اقامه نشد.

 

بنا بر این گزارش، نیروهای امدادی، انتظامی و اجرایی حاضر در میدان فاجعه پلاسکو، علاوه بر استقرار در چندین کانکس از امکانات مسجد هدایت نیز استفاده می‌کنند.

 

مسجد هدایت از روز 30 دی تاکنون به صورت شبانه‌روزی میزبان امدادگران، ماموران نیروی انتظامی و شهرداری و سایر عوامل اجرایی است که شب‌ها هم از این مسجد برای استراحت خود استفاده می کنند.

 

در حالی که نماز صبح در مسجد هدایت به دلیل قرار داشتن آن در فضای تجاری اقامه نمی‌شد اما بنا به درخواست مسئولان مربوطه و پذیرش آیت‌الله علی تهرانی؛ امام جماعت آن از یکشنبه سوم بهمن تاکنون همه روزه نماز صبح در این مسجد اقامه می‌شود.

 

آب، برق و گاز مسجد هدایت تا سوم بهمن قطع بود تا اینکه با کمک عوامل اجرایی آب و برق آن وصل شده است و با کمک مسئولان مربوطه و خادمان مسجد با استفاده از کپسول‌های گاز، امکانات گرمایشی مسجد نیز فراهم شده است.

IMG16460530
تاریخ: جمعه 8 بهمن 1395  3:41 AM