رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در حال حاضر قراردادهای امنیتی با شرکت های حمل و نقل زائران در خصوص هر اتوبوس حامل زائران به سامرا امضا کرده‌ایم تا به این ترتیب امنیت زائران دفاتر مجاز تامین شود

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ رئیس سازمان حج و زیارت در حاشیه سفر به سامرا گفت: هم اینک در حال برنامه ریزی برای اعزام زائران به سامرا هستیم به همین منظور از زائران ایرانی درخواست داریم از سفر انفرادی یا از طریق دفاتر غیرمجاز، به سامرا برای زیارت حرم امامین عسکریین(ع) خودداری کرده و برای تامین امنیت خود، تنها از طریق دفاتر مجاز و کاروان زیارتی زیر نظر سازمان حج و زیارت اقدام کنند.

«سعید اوحدی» گفت: بحث امنیت یکی از مهمترین عوامل مربوط به رفاه زائران در سفر به شهر سامراست که این مساله از نقطه شروع حرکت زمینی زوار مورد توجه ما قرار دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر قراردادهای امنیتی با شرکت های حمل و نقل زائران در خصوص هر اتوبوس حامل زائران به سامرا امضا کرده ایم تا به این ترتیب امنیت زائران دفاتر مجاز زیر نظر حج و زیارت، به طور کامل تامین شود.

همچنین رئیس سازمان حج و زیارت با تولیت عتبه امامین عسکریین(ع) و سیدمحمد دیدار، گفتگوهای جداگانه داشت و در خصوص اعزام زائران ایرانی به این اماکن مقدس بحث و تبادل نظر کرد.

اوحدی از موافقت شورای عالی امنیت ملی با اضافه شدن مسیر سامرا به بسته سفرهای عتبات عالیات در عراق خبر داد و گفت: سفر رسمی کاروان های زیارتی به سامرا و زیارت مضجع شریف امامان دهم و یازدهم شیعیان، در بسته نوروزی عتبات عالیات ۹۵ پیش بینی شده است.


منبع : abna

78722_eab7353c81377fd284da986418c9e975
تاریخ: یکشنبه 18 بهمن 1394  1:00 PM