بنیاد بین المللی غدیر اسامی و مناسبت های دهه امامت و ولایت را اعلام کرد. به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از ایرنا از بنیاد بین المللی غدیر،  دهه ولایت و امامت از اول مهر ماه مصادف با نهم ذیحجه روز عرفه با عنوان ولایت، معرفت، محبت آغاز می شود و تا دهم مهر برابر با هجدهم ذیحجه عید سعید غدیر با عنوان غدیر امامت و ولایت ادامه خواهد داشت.
دومین روز از دهه امامت و ولایت در دوم مهر با عنوان ولایت، ایثار، شهادت نامگذاری شده و جمعه سوم مهر نیز با عنوان ولایت، عدالت، مهدویت نامیده می شود.
چهارم مهر روز ولایت، دفاع همه جانبه، امنیت پایدار نام گرفته و یکشنبه پنجم مهر مصادف با سالروز شکست حصر آبادان به عنوان ولایت، وحدت اسلامی، اقتدار نامیده می شود.
همچنین ششم مهر به عنوان ششمین روز دهه امامت و ولایت به عنوان ولایت، بیداری اسلامی، استکبارستیزی نام گرفته و سه شنبه هفتم مهر مصادف با سالروز میلاد امام هادی(ع) به نام ولایت، مقاومت، عزت اسلامی مزین شده است.
روز هشتم با عنوان ولایت، بصیرت، دشمن شناسی نامیده می شود و نهمین روز از این دهه که پنجشنبه نهم مهر خواهد بود، با عنوان ولایت، دین، سیاست نامیده می شود.
حضرت امام خمینی(ره) درباره اهمیت عید غدیر فرمود: زنده نگه داشتن این عید نه برای این است که چراغانی بشود و مداحی بشود، اینها خوب است اما مساله این است که به ما یاد دهند که چطور تبعیت کنیم، به ما یاد بدهند که غدیر منحصر به آن زمان نیست. غدیر در همه اعصار باید باشد و روشی که حضرت امیر(ع) در این حکومت پیش گرفته است، باید روش ملت ها و دست اندرکاران باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای نیز در این زمینه فرمود: اگرچه ارتباط قلبی ما شیعیان با واقعه غدیر ارتباط مستحکم و برجسته ای در دنیای اسلام است ولی حقیقت این است که مساله غدیر در محتوا و روح حقیقی خود فقط متعلق به شیعیان نیست بلکه به همه دنیای اسلام تعلق دارد. چون حادثه غدیر برخاسته از روح و مضمون حقیقی اسلام است.

IMAGE635786106932838468
تاریخ: شنبه 4 مهر 1394  9:55 AM