مرکز رسیدگی به امور مساجد با انتشار اطلاعیه ای، از برگزاری مراسم یادبود حجاج جان باخته در حادثه منا خبر داد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد، در پی در گذشت تعدادی از حجاج  در فاجعه روز گذشته در منا، مجلس یادبود و بزرگداشت حجاج مظلوم جانباخته به ویژه حجاج ایرانی، در مساجد استان تهران برگزار می شود.

این مجلس بنابر اعلام مرکز رسیدگی به امور مساجد و در روز شنبه چهارم مهرماه، بعد از نماز مغرب وعشا در مساجد استان تهران برگزار خواهد شد.

 

متن این اطلاعیه بدین شرح است:

 

باسمه تعالی

انالله واناالیه راجعون. محضرمبارک ائمه محترم جماعات دامت برکاتهم. فاجعه مصیبت بار"منا"ایام عید مسلمین را تبدیل به عزا کرد.

باتسلیت این مصیبت بزرگ ومحکومیت بی لیاقتی خاندان جنایتکارآل سعود، انشاالله مجلس یادبود و بزرگداشت حجاج مظلوم جانباخته به ویژه حجاج عزیزهموطنمان، روز شنبه چهارم مهرماه، بعد از نماز مغرب و عشا در مساجد استان تهران برگزار خواهد شد.

انشاالله با تدبیر شما مشاعل هدایت، مجلس بزرگداشت مهاجران الی الله، باشکوه هرچه بیشتربرگزارخواهد شد.

والسلام علیکم و رحمة الله.

محمد جواد حاج علی اکبری

 

بر این اساس مساجد استان تهران در یک اقدام یکپارچه ضمن قرائت قرآن و فاتحه و درخواست رحمت و مغفرت از درگاه خداوند متعال برای حجاج جان باخته در منا، سوء مدیریت و بی تدبیری رژیم آل سعود را محکوم خواهند نمود.

 

فاجعه تلخ روز گذشته در منا که در پی بی کفایتی حکومت عربستان سعودی رخ داد، به کشته شدن بیش از هزار زائر خانه خدا انجامید که در این میان بیش از ٢٠٠ نفر از حجاج ایرانی کشته و مجروح شدند.

 

35065
تاریخ: شنبه 4 مهر 1394  9:52 AM