مجید شایسته، مدیرعامل خیرین مسجدساز از ساخت 5 هزار مسجد با مشارکت خیرین مسجدساز و با مدیریت این مجمع در سراسر کشور خبر داد و به خبرنگار حوزه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان گفت: این مساجد در مناطق محروم و شهرهای کوچک فاقد مسجد ساخته شده است و ساخت همین تعداد مسجد نیز در مناطق محروم و روستایی در دستور کار است.

 

وی بیان کرد: ساخت مسجد در تهران با مدیریت صحیح در مناطقی که نیاز به مسجد دارد نیز در نوبت ساخت است و با کمک شهرداری تهران ساخت 400 مسجد در مناطق فاقد مسجد در دستور قرار گرفته است.

تامین زمین برای ساخت ۱۷۶ مسجد در تهران

وی اذعان کرد: در شهر تهران یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم، نبود زمین برای ساخت مسجد است. در تهران مهمترین رکنی که به ساخت مسجد کمک می کند، تامین زمین است. البته در این حوزه هم اتفاقات خوبی را شاهدیم به گونه ای که برای ساخت 176مسجد زمین پیش بینی و تملک شده و مشکلات قانونی و حقوقی آنها برطرف شده است. در حال حاضر کار ساخت مسجد در این زمین ها به نحو مطلوب آغاز و شاهد پیشرفت های خوبی در این زمینه بوده ایم.

 

شایسته افزود: در کنار برخی از زمین هایی که ساخت مسجد در آنها پیگیری می شود، کانکس هایی برای اقامه نماز جماعت پیش بینی شده است تا مردم برای نماز جماعت در کنار مساجدی که  قرار است ساخته  شوند، حضور یابند و نماز جماعت اقامه کنند و در جریان روند ساخت مساجد قرار گیرند و در این زمینه کمک هایی نیز داشته باشند.

 

مدیر عامل مجمع خیرین مسجدساز با اشاره به کمبود مسجد در شهرها و روستاهای محروم اظهار کرد: مناطقی که قرار است مسجد در آن ساخته شود، شناسایی شده اند و با وجود موسسات و خیرین مسجدساز اتفاقات خوبی در این زمینه در حال شکل گیری است همچنین برنامه ریزی های لازم از سوی این مجمع برای مدیریت در توزیع ساخت مسجد در مناطق مورد نیاز صورت می گیرد.

 

وی درباره مناطقی که با کمترین مسجد در کشور روبرو هستند، گفت: استان هایی که در جنوب، جنوب شرق و شمال غرب کشور قرار دارند از محروم ترین مناطق از نظر مسجد و کم برخوردار از مسجد هستند.

 

وی با بیان اینکه مجمع خیرین مسجد ساز به دنبال جذب منابع مالی برای ساخت مسجد نیست، اظهار کرد: این مجمع تنها از خیرین و موسساتی که در ساخت مسجد مشارکت دارند، حمایت می کند.

مدیر عامل مجمع خیرین مسجد ساز همچنین ادامه داد: مجمع خیرین مسجد ساز بنا ندارد در ساخت مسجد در مناطق مورد نیاز دخالتی داشته باشد بلکه این مجمع، خیرین علاقه مند به مسجد سازی را مدیریت و با هیئت امنای مساجد در حال ساخت ارتباط برقرار و مشکلات مالی آنها را در این زمینه برطرف می کند.

 

شایسته تصریح کرد: علاوه بر این در طول سه سال گذشته، مجمع خیرین مسجد ساز جلسات متعددی با خیرین مسجدساز و موسسات خیریه که در ساخت و تجهیز مساجد فعالیت می کنند، برگزار کرده است تا از موازی کاری و دخالت های گسترده در این زمینه جلوگیری شود.

 

 با دریافت وام در مسجد سازی مشارکت کنید

مدیر عامل مجمع خیرین مسجد ساز از امضای تفاهم نامه همکاری با بانک قرض الحسنه رسالت خبر داد و گفت: علاقه مندانی که تمایل به ساخت مسجد دارند اما تمکن مالی ندارند، می توانند با دریافت وام از این بانک و بازپرداخت به صورت اقساط  در مسجد سازی مشارکت داشته باشند.

 

وی از راه اندازی دفاتر مجمع خیرین مسجد ساز در استان ها خبر داد و گفت: دفاتر مجمع در استان های گیلان، زنجان، خراسان رضوی، اردبیل و سمنان به زودی راه اندازی می شود تا این مجمع شکل استانی نیز به خود بگیرد و مراودات و ارتباطات در استان ها شکل بگیرد تا از طریق مجمع خیرین مسجدساز در استان ها، مشکلات هر استان در همان استان پیگیری و برطرف شود و برخی از استان ها هم به عنوان استان معین در این زمینه فعالیت کنند و کارها را پیش ببرند.

 

ساخت یک هزار مسجد با مشارکت خیرین در اصفهان

شایسته گفت: حوزه سازندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه ساخت مسجد با استفاده از تجهیزات مهندسی کمک های بسیاری در جهت رفع محرومیت مناطق محروم به ویژه مسجدسازی انجام داده است و در مراکز خیریه استان های مختلف کار مسجد سازی را دنبال می کنند به گونه ای که در استان اصفهان خیرین مسجد ساز با مدیریت و برنامه ریزی منسجم و منظم در حال ساخت یک هزار مسجد هستند.

 

مدیر عامل مجمع خیرین مسجد ساز گفت: علاقه مندان به مشارکت در امر مسجد سازی می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مجمع خیرین مسجد ساز به نشانی  http://www.masjedsaz.ir از نحوه مشارکت در این امر خیر مطلع شوند.

IMG16061886
تاریخ: سه شنبه 10 شهریور 1394  8:53 AM