23 اسفند سالروز شهادت حجت الله امیرصوفی از فرماندهان گردان میثم لشگر 27 است.ایشان در سال 1363 در عملیات بدر به شهادت رسید و  پیکر مطهر وی پس از 10 سال از جزیره مجنون به میهن بازگشت و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.یاد و خاطره این سردار اسلام گرامی باد.

بسیجی جوانمرد و مهربان شهید بزرگوار حجت ا... امیر صوفی در سال 1338 در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.

در حوادث پیروزی انقلاب مشارکت داشته و پس از پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی سنگر سپاه و بسیج را جهت حراست از انقلاب برگزید و به جبهه ها شتافت.

در چهار سال حضور مؤثر در جبهه دو بار بطور شدید مجروح گشت و سرانجام در بیست و سوم اسفند ماه سال 1363 در شرایطی که به همراه دیگر رزمندگان تا قلب خاک دشمن بعثی نفوذ کرده بودند به عهد خود با نثار جان وفا کرد و لبیک گویان به مقام والای شهادت نائل آمد.

پیکر مطهر وی ده سال بر روی شن های تفتیده جنوب باقی ماند و عاقبت در اسفند ماه سال 1373 به وطن رجعت کرد و تشییع و خاکسپاری شد.

در فرازهایی از وصیتنامۀ این شیردل نستوه و مجاهد غیور می خوانیم:

دل کندن از شما عزیزان مشکل است ولی می دانید که اسلام از پدر و مادر و خواهر و برادر عزیزتر است.

در این دم به عنوان قطره ای از دریای خروشان امت حزب ا... از شما امت غیور خواهانم که همیشه گوش به فرمان رهبر عزیز انقلاب بوده و باشید که آینده درخشان در انتظار شماست هر چند که در این راه به سختیها و شدائد زیادی بربخورید و مواظب هم باشید که مبادا دشمنان بین شما تفرقه بیاندازند و شما را از روحانیت متعهد جدا کنند که اگر چنین کردند روز بدبختی مسلمانان و روز جشن ابر قدرتهاست.    "والسلام"

1tumbnail
تاریخ: شنبه 23 اسفند 1393  1:59 PM