حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، نوری همدانی، جوادی آملی، سبحانی و علوی گرگانی در پیام های جداگانه‌، ضمن محکوم کردن ترور سرلشکر قاسم سلیمانی توسط نیروهای جنایتکار آمریکایی، اعلام کردند که راه این شهید والامقام پرقدرت‌تر از گذشته دنبال خواهد شد.

آیت‌الله صافی: سردار سلیمانی عمر خود را وقف پاسداری اسلام کرد

آیت الله صافی گلپایگانی در پیام تسلیت خود عنوان کرد: با تاسف و تاثر فراوان شهادت سردار بزرگ اسلام،مجاهد سرافراز، سپهبد حاج قاسم سلیمانی را دریافت نمودم.

در این پیام تصریح شده است: شهیدی که دوران زندگی خود را وقف اسلام و خدمت به مردم و پاسداری از ارزش های اسلامی نمود؛ آن شهید سعید از عاشقان و دلباختگان حضرات معصومین به ویژه سالار شهیدان حضرت سید الشهدا علیهم السلام بود که با پیروی از مکتب نورانی اهل بیت در نبرد با دشمنان اسلام و تروریست‌های خائن و کج اندیشان مذهبی در صف اول مبارزه بود .

در این پیام یادآور شده است: هنر مردان خدا این است که از این زندگی زودگذر و فانی استفاده ابدی و جاودانی نموده و جان خود را تقدیم ذات ربوبی نمایند.

در این پیام آمده است: شهادت این مجاهد بزرگ و تعدادی از هم رزمانش به ویژه شهید ابو مهدی المهندس را به آزادمردان جهان و ملت غیور و شریف ایران و خانواده محترم آنان تسلیت می گویم . نصرت اسلام و عزت و سرافرازی ملت عزیز را در ظل عنایات حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف از خداوند متعال مسئلت دارم .

آیت‌الله مکارم شیرازی: جنایتکاران آمریکایی با شهادت سردار سلیمانی قبر خود را کندند

در پیام تسلیت آیت الله مکارم شیرازی آمده است: شهادت بسیار دردناک سردار بزرگ اسلام و فرمانده بی نظیر و شجاع همه را تکان داد. او مردی بزرگ و کم‌نظیر و بسیار آگاه بود که نام او در تاریخ اسلام و جهان به عنوان سرداری بزرگ، باقی خواهد ماند و راهش پر رهرو.

در بخش دیگری از این پیام، با بیان اینکه جنایتکاران آمریکایی با این عمل وحشیانه قبر خود را کندند و انتقام شدیدی در انتظار آنهاست، آمده است: اینجانب این ضایعۀ بسیار اسف‌انگیز و شهادت دوستان او به ویژه سردار ابومهدی المهندس را به همۀ رهروان حق و تمام رزمندگان اسلام و آزادیخواهان جهان و علاقه‌مندان او در سراسر دنیا و نیز به بیت شریف آنها تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و یقین دارم که علاقه‌مندان به او، راه او را با قدرت و قوت بیشتری ادامه خواهند داد.

آیت‌الله نوری همدانی: میلیون‌ها عاشق شهادت، راه سردار سلیمانی را ادامه می‌دهند

بر اساس این گزارش در پیام تسلیت آیت‌الله نوری همدانی هم به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی آمده است: بار دیگر استکبار جهانی و ایادی آن چهره شقی خود را نمایان نمود و عده‌ای از بهترین بندگان صالح خدا را به شهادت رساند؛ امروز جبهه مقاومت خوار چشم دشمنان شد و زمینه نابودی استکبار را در منطقه فراهم کرد.

در این پیام خاطرنشان شده است: بی‌شک شهادت فرماندهان این جبهه و خصوصاً شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی و مهندس ابومهدی فرمانده حشدالشعبی آینده را روشن و زمینه سقوط قطعی دشمن را فراهم خواهد کرد.

در این پیام تاکید شده است: این عزیزان شایسته شهادت بودند و اجر مجاهدات خود را دریافت کردند، همانطور که امام عظیم الشأن فرمودند «شهادت هنر مردان خداست». امروز دشمان بدانند این ملت میلیون‌ها عاشق شهادت دارد که راه این شهدای والامقام را ادامه خواهند داد.

در این پیام آمده است: اینجانب شهادت این شهدای والامقام خصوصاً حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی را به روح بلندشان تبریک گفته و به همه ملت‌های آزادیخواه جهان تسلیت عرض می‌نمایم.

آیت‌الله جوادی آملی: شهادت سردار سلیمانی، قلوب آزادمردان مجاهد را جریحه‌دار کرد

این گزارش حاکی است، آیت الله جوادی آملی نیز در پیامی شهادت غیورمرد جبهه های نبرد حق علیه باطل سردار قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: شهادت ابر مجاهد قرآن و عترت و جهان اسلام، سردار بزرگ جناب قاسم سلیمانی (قدس سره) قلوب آزاد مردان مبارز را جریحه‌دار و عواطف رادمردان مجاهد را متالّم کرد.

در این پیام افزوده شده است: این سانحه سنگین و رخداد تلخ را به حضرت بقیة الله الأعظم ( ارواح من سواه فداه) و امت بزرگوار اسلام تسلیت و حشر آن شهید رحیل را با شهدای صدر اسلام و همرزمان وی از خدای سبحان مسئلت کرده، انتقام الهی یقیناً به حیات قاتلان بشریت خاتمه خواهد داد.

آیت‌الله سبحانی: سردار سلیمانی شجاع  و دلبسته اعتلای اسلام و ایران بود 

آیت الله سبحانی نیز در پیامی سردار قاسم سلیمانی را شجاع و دل بسته اعتلای اسلام و حفظ ایران دانست و گفت: این شهید والا مقام، خدمات بزرگی در سالها فرماندهی سپاه انجام داد.

وی با اشاره به حضور این سردار بزرگ در عرصه های خطر و مقاومت افزود: او عاشق شهادت در راه خدا بود.

آیت‌الله علوی گرگانی: نقش بارز سردار سلیمانی در راه اعتلای ملت های منطقه

آیت الله علوی گرگانی نیز با صدور پیامی با تسلیت این ضایعه اسف بار آمده است: بار دیگر چنگال ددمنشانه استقلال و امنیت منطقه و استکبار جهانی یکی از خوبان و یاران این انقلاب را از میان ما برچید و به ملکوت اعلی برد.

در این پیام اضافه شده است: شهادت مرحوم حاج قاسم سلیمانی که در راه اعتلای عزت ملت های منطقه و دور کردن دستان خونخوار استکبار از منابع ملی کشورها و تسلط اجانب و ایادی مستکبرین بر این کشورها زحمات فراوانی را کشید موجب تاثر فراوان اینجانب گردید.

در بخش دیگری از این پیام یادآور شده است: ایشان با کمک بسیج مردمی عراق و سوریه توانستند شر داعش را از بین برده و ضربه هولناکی به نقشه های دشمنان مستکبر و ایادی آنها وارد کنند؛ همیشه مورد نفرت دشمنان بوده و آخرالامر به دست آنها به آرزوی دیرینه خود که همان شهادت و همنشینی با مولای شهید خود اباعبدالله الحسین علیه السلام بودند نائل گردید.

در این پیام آمده است: شکی نیست که جنایتکاران از تبعات این جنایت خود نمی توانند فرار کنند و روزی دست انتقام دامن آنها را خواهد گرفت.

13981013000824_Test_PhotoN