حاج آقا مکی «رحمة الله علیه»

نقل است پس از درخواست آیت الله کشفی (رحمة الله علیه) از محضر حضرت آیت الله ... العظمی حاج سید احمد خوانساری «رحمة الله علیه»، ایشان حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سيد حسين مكي (رحمة الله عليه) را كه از علماي بنام اراك بوده و در غرب تهران (منطقه سلسبیل) نماز جمعه را اقامه می نمودند برای اقامه نماز جماعت در مسجد موسی بن جعفر (علیه السلام) معرفی می نمایند.

این عالم فرزانه، قریب به 31 سال در محراب این مسجد نماز جماعت را اقامه فرمودند.

 

حاج آقا موسوی خراسانی: (دامت توفیقاته)

  پس از ارتحال حاج آقا مکی از سوی حضرت آيت ا... انواري ، در سال 70 حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حاج سید حسین موسوی خراسانی بعنوان امام جماعت مسجد موسی بن جعفر (علیه السلام) معرفی شدند، حضور با برکت ایشان منجر به شكل گيري  ساختارهای موجود در مسجد، مانند، تشکیل هیات امناء، تاسیس موسسه فرهنگی هنری سيماي ساجدین و احداث ساختمان این موسسه در زیر بنایی بالغ بر 600 مترمربع گردید. جناب آقای موسوی خراسانی پس از بازنشستگی از وزارت امور خارجه، برای پیگیری فعالیت های علمی به مشهد مقدس رفته و بنیاد پژوهش های نهج البلاغه را برای دانش پژوهان و محققان نهج البلاغه تاسیس و هم اكنون رياست اين مركز را به عهده دارند.

 

حاج آقا گوهری (دامت توفیقاته)

پس از عزیمت حاج آقا موسوی خراسانی به مشهد مقدس، در سال 81 از سوي ايشان، حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید محسن گوهری، برای اقامه نماز جماعت به هیات امنا و مرکز رسیدگی به امور مساجد معرفی شدند، الحمد الله حضور 9 سالۀ حاج آقا گوهری که از تجربه لازم در امور تعلیم و تربیت و تدریس در یکی از دبیرستان های اسلامی تهران نيز برخوردار بودند، زمینه جذب نمازگزاران، به این خانه خدا را فراهم نمود.

بدون شک تلاش های مجدانه و همراهی صمیمانه حاج آقا گوهری در امر نوسازی مسجد موسی ابن جعفر (علیه السلام) همواره باعث تشویق نمازگزاران برای مشارکت فعال در امر نوسازی مسجد بوده است.

ایشان علاوه بر تحصیلات حوزوی، داراي  مدرک کارشناسی در رشته معارف اسلامی مي باشند.

حاج آقا عظیمی (دامت توفیقاته)

به دنبال اعلام حاج آقا گوهری، مبنی بر عدم امکان اقامه نماز جماعت به دلیل مشکلات شخصی، از سوی ایشان حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا اسماعیل عظیمی که در گذشته، نیز به عنوان نایب ایشان، نماز جماعت را در مسجد اقامه مي فرمودند به امور مساجد و هیات امنای مسجد معرفی شدند.

حاج آقا عظیمی که از سال 90 از سوی امور مساجد به عنوان امام جماعت مسجد منصوب شده اند، در سال 66 تحصیلات حوزوی را آغاز و پس از اخذ مدرک سطح سه حوزه به مدت سه سال در درس خارج حضرت آیت ا ... عميد زنجانی (رحمة الله علیه) شرکت نموده و از سال 84 تاکنون نیز در درس خارج فقه مقام معظم رهبری شرکت می فرمایند.

لازم به ذکر است در این مدت حجج اسلام اقایان سید اسماعیل موسوی (رحمة الله علیه)، زهره وند (رحمة الله علیه)، سجادی، حائری زاده، طاهری، فاطمی نژاد، خدایی صبوری، تقوی و میرزایی به عنوان نواب ائمه جماعات وقت نسبت به اقامه نماز جماعت قبول زحمت فرموده اند. 

  • -
  • همیاری بانیان
    جرعه ای از کلام مولا علی علیه السلام
  • کانون سیمای ساجدین