گزارش جلسه با نمایندگان مرکز رسیدگی به امور مساجد:
❇️حاضرین:
آقایان عظیمی،وظیفه دان، افشار ازمسجدموسی ابن جعفر(ع)و آقایان سلحشور و ارگی از امور مساجد
❇️منظوراز تشکیل جلسه:
بنا به گفته نمایندگان مذکور ، امور مساجد در نظر دارد با اتکا به وضعیت مساجد فعال در عرصه فرهنگی،این قبیل مساجد را بعنوان الگوهای قابل دسترسی برای فعال سازی مساجدی که از فعالیت چندانی برخوردار نیستند،معرفی نمایند.
❇️اهم مباحث مطروحه:
✅نمایندگان امور مساجد درخواست نمودند عوامل موفقیت مسجدمان در عرصه های اجرایی و فرهنگی احصا شود:
❇️عوامل موفقیت مسجد در عرصه های مختلف به شرح ذیل اعلام گردید:
✅وحدت رویه و مدیریتی ارکان مسجد (بسیج،امام جماعت،هیات امنا).
✅اداره مردمی مسجد و عدم وابستگی به تعلقات قومی و طایفه ایی.
✅انجام فعالیت های فرهنگی براساس برنامه های مدون و مصوب هیات امنا
✅حفظ ارتباطات مردمی با نمازگزاران قدیمی و استفاده از ظرفیتهای فضای مجازی(سایت مسجد،کانال تلگرام)وسامانه پیام کوتاه برای اطلاع رسانی برنامه های مسجد و هم افزایی با مخاطبین در جهت اجرا ی برنامه های مصوب .
✅ اهتمام و احترام به سنت های مذهبی  مخاطبین و توجه به سلایق  و مطالبات گروه های  سنی مختلف در تدوین و اجرای برنامه های مسجد با ودعوت از وعاظ و مداحان طراز اول و با کیفیت .
✅ساختار مستحکم هیات امنا که از سال۷۰ با اتکا بر آموزه های تشکیلاتی ، سازماندهی که بواسطه ریشه های تاریخی  در محل و مسجد از یک سو ، و مردمی بودن و برخورد متواضعانه با مخاطبین از سوی دیگر به دستاوردهای امروز دست یافته است.
✅فعالیتهای اجتماعی هیات امنا در شورایاری محله سبلان در دودهه اخیر و اهتمام ویژه امنا به امور خیریه و محرومین تحت پوشش خیریه حضرت جوادالائمه(ع)
✅اهتمام هیات امنا به معماری منحصربفرد مسجد، هماهنگی ، نظم ، کیفیت مناسب و چینش منطقی مبلمان مسجد که  به آرامش روحی و بصری نمازگزاران کمک میکند.
✅اهتمام هیات امنا به برخوردهای مناسب و متواضعانه در امر پذیرایی از مخاطبین و پیگیری مستمر برای تعمیرات و نظافت مسجد.
✅ثبات حضور ائمه جماعت در ۵۵ سال اخیر
✅اقامه منظم نماز جماعت  در سه وقت(از زمان تاسیس مسجد از سال ۱۳۴۰ تاکنون)
✅سنت حسنه  دهه های  گذشته درخصوص سخنرانی کوتاه ائمه جماعات  در برخی از روزهای هفته و اجرای منظم برنامه های فرهنگی مانند،ادعیه ندبه،توسل و کمیل 
✅فعالیت های قرآنی مسجد خصوصا در بخش خواهران، در رشته  حفظ قرآن کریم که منجربه برگزاری مراسم تقدیر از حافظان و مربیان با حضور آقای علی اکبری ریاست امور مساجد شد.
✅ارتباط مناسب با مدارس محدوده مسجد( محله سبلان )در راستای ،تبلیغ فعالیتهای قرآنی،طرح صالحین،واگذاری مسجد برای جشن تکلیف،جلسات انجمن اولیا و مربیان (بصورت رایگان) و برنامه خاص نونهالان در دهه اول محرم.
✅شمه ایی از جلسات آسیب شناسی روند کاهشی مخاطبین در مساجد به اطلاع نمایندگان امور مساجد رسید که با استقبال و توجه این عزیزان مواجه گردید.
❇️نتایج اجمالی:
✅با توجه به شرایط نامساعد برخی مساجد محله از نمایندگان محترم امور مساجد خواسته شد قبل از اجرای هرگونه طرح آزمایشی یا طرح خاص فرهنگی، ضمن آسیب شناسی وضعیت مسجد مذکور،نسبت به  ایجاد یا ترمیم  ساختارهای مسجد مورد نظر اقدام نمایند.
✅به نمایندگی از امنای معزز گلایه ایی که قبلا به آقای علی اکبری(ریاست امور مساجد)مبنی بر عدم توجه امور مساجد به کارکردهای هیات امنا ارایه شده بود نیز مجددا به نمایندگان امورمساجد منتقل که قول دادندموارد را منتقل و پیگیری لازم را معمول دارند.