ذبیح الله مهدوی


اَلّذینَ امنوا وَ هاجروا وَ جاهدوا فی سَبیلِ اللهِ بِاَموالِهِم و اَنفُسِهِم اعظمُ دَرَجة عِندَاللهِ و اولئِکَ هُمُ الفائزونَ

آنانکه ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا به مال و جانشان جهاد کردند، در نزد خدا مقام بلندی دارند و آنان رستگاران و سعادتمندان دو عالمند.                  ( آیه 19 سورۀ مبارکه توبه)

رزمندۀ غیور و بسیجی عارف شهید ذبیح ا... مهدوی در سال 1325 در خانواده ای مذهبی ولادت یافت و پس از طی مراحل، مجوز ورود به حریم قرب الهی را دریافت کرد و در عملیات زین العابدین (ع) در منطقۀ سومار و در تاریخ 1361 خود را قربانی حضرت حق ساخت و رویای صادقانه پدر گرامیش را تحقق بخشید.

در فرازهایی از وصیتنامۀ پر بار این شهید گرامی می خوانیم:

سپاس خداوند بزرگ و منان را که مرا مورد لطف و عنایت بیکران خود قرار داد و به من توفیق داد دین خود را در راه اسلام و قرآن ادا کنم و با کافران جنگیده و ادامه دهنده و پیرو انبیاء مکرم و ائمه علیهم السلام و حسین بن علی (ع) باشم .


یا رب مرا لحظه ای بخود وامگذار و مرا در مبارزه با نفس خویش پیروز گردان زیرا که وهلۀ اول کار خودسازی ست؛ ما باید از خود شروع کنیم؛ از خود هجرت کنیم؛ از تمام کارها و چیزهایی که ما را به گناه می کشاند و از خدا دور می سازد هجرت کنیم تا بتوانیم بر هوای نفسمان که بزرگترین دشمن است پیروز شده و خداوند متعال را از این پیروزی خشنود و راضی سازیم .

جامعه ایی که بخواهد حکومت ا... را حکمفرما کند باید شهید بدهد. مکتب ما مکتب مبارزه و هجرت است.

همه ما باید سربازان امام زمان (عج) بوده و با شرکت در مراسم مذهبی و خواندن ادعیه مبارکه و نمازهای اول وقت و صبر و پایداری در دین و دعا در تعجیل ظهور امام زمان (عج) استقامت کرده تا سعادتمند شده و به اهداف انقلاب برسیم . انشاء ا...

یادش گرامی و راهش پر رهرو